دوباره سلام

 

 تو این مدتی که وبلاگ داشتم زاویه دیدم کلا نسبتا نسبت به مسائل روحی فرق کرد! تمام مردم وقتی براشون از روح و جن صحبت میکنین، بلافاصله مراسم گرفتن روح با نعلبکی!! یا فوقش خاطره ای رو که یکی از همکلاسیهای بدجنسش در کودکی با در نظر گرفتن جو ترسناک اون جمع از خودش در آورده و گفته به یادش می یادش میاد ( اگه دقت کنین تو همشون هم جن سُم داره )! اما در واقع روح انسان زوایای بسایر زیادی دارد که ما ممکن است هیچگاه قادر به کشفش باشیم! جسم انسان یک وجود مادی است اما روح تقریبا برای ما غیر قابل دسترسی است! شواهد این نظر رو هم میشه در عملکرد روانشناسان دید! کسانی که 2 واحد معمول روانشناسی رو پاس کرده باشن میفهمم که روانشناسی علم نظریات است! در روانشناسی معمولا یک قانون نداریم. همش نظریه است. همه فرضیه است و ممکن است فردا یک نفر بیاید و این نظریات را به هم بریزد و یک چیز جدیدی بسازد! همونطور که در بعضی مسائل روانشناسی دو نظریه متضاد هم در مورد اون مورد خاص داریم و جالب اینجاست که هر دو روش متضاد رو اگه اجرا کنیم هر کدوم به درستی جواب میدهند! منظورم از این بحث فرعی همون موضوعی بود که روح برای ما انسانها غیرقابل دسترسی است! ضمنا در مورد مسائل ماوراء الطبیعه هم اینه که در تمام جهان یک رابطه علی و معلولی برقرار است. بنابراین اون حوادث هم یک دلیلی دارن ! فقط ما تا وقتی که دلیلشو نمیدونیم برای ما جالب است که چرا این اتفاق افتاد اما وقتتی که دلیلشو فهمیدیم موضوع از پیش چشممون میفته ! بعضی از موارد هم مثل خم کردن اشیاء و... منوط به وجود یک استعداد خاص در انسان! شاید در آینده نزدیک کشف شود که از مغز انسان تشعشعاتی ساطع میشود که بتوان با کنترل آنها از قابلیت ذهنی خود به نحو احسن استفاده مکرد! البته اینطوری جهان خیلی جالب میشه چون هر فرد میتونه ذهن بقیه رو بخونه و این یعنی واویلا!!!

 

شنبه ۳٠ مهر ۱۳۸٤ساعت ٧:٢٩ ‎ق.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها:

سلامی دوباره

امیدوارم در این مدتی که نبودم اوقات به کام شما باشد. شرمنده که یکم سرعت آپدیت کردنم پایین رفته. (( درسهایم نخوانده ماند تمام *** چه کنم در چراغ روغن نیست )). خب این روزا یکم موضوع کم آوردم ! البته موضوع خیلی زیاده اما اینکه بتونم اونا رو دسته بندی کنم و براشون مطلب جمع کنم ، یکم حسش نیست ! اما خوب من دوباره مینویسم !

 

بحث امروز در پی پدیده معروف تله پاتی ایا ارتباط افکار از راه دور است. این موضوع سالها مورد بحث دانشمندان بوده و هنوز هم در مورد اون بحث و جدل زیاده . در این که تله پاتی واقعا وجود داره که شکی نیست ! راستی ببخشید اول یادم رفت تله پاتی رو تعریف کنم! تله پاتی در واقع ایجاد یک فکر و یا اندیشه در دو یا چند فرد ( اکثر دو نفر ) که همزمان با هم و یا با فاصله خیلی کوتاه اتفاق میفتد! ارتباط تله پاتیک معمولا بدون اینکه فرد اراده کند اتفاق میافتد و شخص هم  از قبل نمیداند این حادثه در شرف وقوع است. ازمایشات زیادی برای قانونمند کردن و هدف مند کردن تله پاتی انجام شده اما به نتیجه قابل توجهی نرسیده است . معمولا این ازمایشات نیز بدین صورت است که افراد داوطلب را در اتاق های جدا مینشانند و از یک گروه درخواست میکنند که تصویری را نگاه و یا در ذهن خود مجسم کنند و از گروه دوم میخواهند که در همان لحظه چیزی که به ذهنشان متبادر میشود را بروی کاغذ یادداشت کنند. نتایج این آزمایشات بسیار ضعیف بود ! حداکثر 3 مورد درست از 10 مورد آن هم در بهترین حالت ممکن! این آزمایشات در دوران جنگ سرد بسیار رواج داشت ! زیرا ارتش دو گروه رقیب میخواست با این روش با زیردریایی که در هزاران کیلومتر دورتر بودند ارتباط برقرار کنند اما عملا این ایده موفقیت آمیز نبود!! اما در بعضی افراد هم ممکن است شانس این روش بالا باشد! نمونه بارز ان در دوقولو ها همسان است که بعضا ارتباط تله پاتیکی بسیار قوی با هم پیدا میکنند. و یا اینکه شما باید یک فرد از لحاظ عاطفی بسیار نزدیک باشید ( این مورد برای خودم اتفاق افتاده و در ان زمان حجم ارتباطات تله پاتیکم بین ما به 10 مورد در ماه میرسید که البته در ماههای متفاوت متغیر بود! و با این که سعی کردیم هیچ گاه موفق نشدیم ان را به صورت کنترل شده در بیاریم ) همونطور که که گفتم بسیاری از افارد این مورد رو تجربه کرن اما هیچ وقت نتونستن اونو کنترل کنن. البته بعضی از متخصصان برای ارتباطات راه دور یک سری پیش شرط هایی رو میذارن که با اون این ارتباط ممکنه قانونمند بشه که انشاالله در آپدیت بعدی در مورد آن صحبت میکنم!

تا بعد ...

 

پنجشنبه ۱٤ مهر ۱۳۸٤ساعت ۸:٠۱ ‎ب.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها:

سلامی دوباره

 

بالاخره برگشتم . اومدم تا باز با سری مطالب جدیدم یه حالی به شما بدم و صد البته خودم یک حالی بکنم. نمیدوم برای افتتاحیه چی بنویسم فقط می تونم بگم که سری مطالب جدیدم در مورد مسائل متفرقه و روزمره است . ضمنا به تمام دوستان وبلاگی هم سلام میدم و منتظر وقتم تا به تک تکشون سر بزنم. ضمنا چون تا علوم پایه من هم کمتر از 6 ماه دیگه مونده لذا من در مورد اخبار علوم پایه هم در این وبلاگ مطلب مبزنم.

خب برای استارت فکر کنم بس باشه! موفق باشید

 

شنبه ٩ مهر ۱۳۸٤ساعت ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها: