سلام

شرمنده که این دفعه اینقدر دیر اپدیت کردم. واقعا درگیر بودم! استاد روانشناسی به ما یک تحقیق داده، اونم با شرایط بسیار سخت که حتما باید 2 تا کتاب باشد و چند مقاله و فهرست نویسی بر اساس APA و از این برنامه ها . البته این استاد تنها استادی هستش که به تحقیقها اهمیت میده و میشینه تماما اونها رو تک تک میخونه و بعد نمرشونو میده!! با اجازه شما!! من هم موضوع خودم رو هیپنوتیزم انتخاب کردم که یک مقدار هم تو تخصص خودم هستش و ای!! یکم دستی هم توش داریم! البته هنوز کسی رو خواب نکردم! بعد از اینکه تحقیق تمام شد ، میخوام اونو به صورت E-Book دربیارم و اینجا بزارم تا همگان ازش استفاده کنن!!

مشغله دیگه ای که تو این ایام برای خودم درست کردم اینه که قرار شده به کمک دو نفر دیگه از بر و بچ باحال کلاس ( صد البته از پسرا ) جزوه روانشناسی استاد رو که قبلا ذکر خیرش بود رو تمیز بنویسیم و تایپ کنیم و در اختیار دانشجویان مشتاق!! رشته پزشکی قرار دهیم. که این کار از من خیلی زمان برد چون برای نوشتن جزوش هم خودم سر کلاس نت برداری میکنم و هم از دو سری جزوه سال بالاییها و از خود کتاب هیلگارد کمک میگیرم. جزوه نویسی ، بخصوص تایپش، کار لذت بخشی است ولی فقط دو عیب داره : یکی اینکه خیلی وقت میگیرد ودیگری اینکه که جزوه برای آدم  دردسر میاره ! چون اگر بچه ها اونو بخونن و برن سر جلسه و ببین سوالی اومده که تو جزوه نیست ، بعد از امتحان حسابی از خجالت خود فرد  در میان!! اما نوشتن نمونه سوال این مشکلات را نداره، هیچ! ثوابم داره! چون اگر حتی یک سوال از نمونه سوالات هم تو امتحان بیاد بعد از امتحان طرف میگه " خدا پدرشو بیامرزه ".

خوب دیگه برای این دفعه فکر کنم بسه!

 

این دو بیت برای این دفعه:

 

پیش از این بر رفتگان افسوس میخوردند خلق

میخورند افسوس در ایام ما بر زندگان       

                                                              صائب

**

از خدا برگشتگان را کار چندان سخت نیست

سخت کار ما بود، کز ما خدا برگشته است

 

پنجشنبه ٢٦ آبان ۱۳۸٤ساعت ۱:٥۱ ‎ب.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها:

سلام

به دنبال معرفی روشهای درس خواندن در صدد آن شدم روش ابداعی دکتر سینوحه رو که بسیار عملی و 100 % تضمین شده است،  رو به اطلاع شما برسانم . نام اختصاری این روش برو حال کن  است . این روش از 6 مرحله تشکیل شده و مدت زمانی آن ، یک ترم است.  که در زیر به بررسی آنها میپردازم:

 

  1. مرحله بیکاری : همون طور که از نام این مرحله پیداشت شما در این مرحله عملا هیچ فعالیت درسی ندارید و میتوانید به امور فوق برنامه نظیر ، انجام کارهای عقب افتاده، رفتن به کلاسهای آموزشی ، دریافت انواع گواهینامه‌ها نظیر پایه 2 و 1 و موتورسیکلت و .. بپردازید

 

  1. مرحله رسیدگی : حدود یک ماه و نیم مانده به زمان امتحانات شما باید کمی به بررسی موقعیت خود در این ترم بپردازید و منابع بدست آوردن جزوه‌های درسی را مورد بررسی قرار دهید. این منابع عبارتند است : شاگرد زرنگا و کسانی که دست جزوه نویسی شون خوبه ( این افراد معمولا در 3 ردیف اول کلاس مینشینند و هنگام تدریس استاد خودشان را زیاد علاقمند به درس نشان می‌دهند ) ، دانشجویان سال بالایی ( بسیار مطمئن )  و انتشارات دانشکده است.

 

 

  1. مرحله بدست آوردن : در این مرحله شما باید جزوه‌های مطمئن را تهیه کنید . شروع این مرحله یکماه قبل از امتحانات است و تا یک هفته مانده به امتحانات ( ایام فورجه ) طول می‌کشد . در این مرحله است که شما می‌توانید کمی به درسها نگاه کنید تا بعدا دچار عذاب وجدان نشوید .

تبصره : دروس عمومی از این قاعده مستثنی هستند. شما می‌توانید برای تهیه جزوه این دروس از دو روز مانده به امتحان تلاش کنید

 

  1. ایام فورجه: در این اوقات باید با یک برنامه ریزی نه چندان منظم درسها را مرور کنید تا یک پیش زمینه‌ای در ذهنتان در مورد درسی که قرار است بخوانید ایجاد شود. در صورتی که نمره بالای 12 می‌خواهید در این مدت باید یکم درس را به صورت جدی بخوانید

 

  1. ایام امتحان: در این ایام باید شما روزی 15 ساعت مطالعه مفید داشته باشید تا درس را پاس کنید. معمولا شب امتحان باید تا ساعت 4 صبح بیدار ماند اما متاسفانه بر اساس یک فرآیند بسیار متافیزیکی و عجیب در شب امتحان شما راس ساعت 11 -12 خوابتان می‌گیرد و ادامه مطالعه را به ساعت 4 صبح روز امتحان موکول می‌کنید. که البته ساعت 7 صبح بیدار می‌شوید.

پیشنهاد: استفاده از نمونه سوالات از پیش تهیه شده در این زمان بسیار مفید است

 

  1. ایام بعد از امتحان: در این زمان با توجه به دسته گلی که روی برگه امتحان کاشته‌اید موقعیت خود را ارزیابی می‌کنید. در صورتی که حدود 1 تا 2 نمره تا پاسی فاصله داشته باشید باید به روشهای گرفتن نمره از استاد فکرکنید. از نمونه این روشها می‌توان به بیان کردن مشکلات خانوادگی خود با استاد اشاره کرد. نظیر: مریض بودن پدر یا مادر، ترک کردن خانه توسط پدر و نان آور شدن شما در خانواده و مجبور به اینکه غیر از خودتان، شکم 7 نفر دیگر را هم سیر کنید. طلاق پدر و مادر و.. البته با توجه به اینکه برای این روشها برای استادان میانسال و پیر زیاد کارایی ندارد و آنها گوششان از این حرفها پر است. می‌توانید از بهانه‌های جدید مثل ابتلا به افسردگی و میل به خودکشی و یا ابتلا به انواع بیماری‌های لاعلاج گوناگون از جمله سرطان اشاره کنید.

در صورتی که شما بیش از 2 نمره در هر درس نیاز دارید بهتر است به بررسی تعداد واحدهای مانده و آیا اینکه می‌توان یک ترم دیگر در دانشگاه بمانید بپردازید

موفق باشید

 

پنجشنبه ٥ آبان ۱۳۸٤ساعت ٢:۱۳ ‎ب.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها:

 

از این به بعد تصمیم گرفتم، هر از چند گاهی تک بیتی هایی رو که بعضا مفهوم جالبی دارن رو، تو وبلاگ بزارم ! این از اولیش

 

سبحه بر کف، توبه بر لب، دل پر از شوق گناه     معصيت را خنده می آيد ز استغفار ما

 

چهارشنبه ٤ آبان ۱۳۸٤ساعت ٥:٤۱ ‎ب.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها:
 من هم مي‌ميرم 
اما نه مثل غلامعلي  
كه از درخت به زير افتاده  
                   پس گاوان از گرسنگي ماغ كشيدند 
                   و با غيظ شاخه‌هاي خشك را جويدند  
                   چه كسي براي گاوها علوفه مي‌ريزد؟ 
 من هم مي‌ميرم 
اما نه مثل گلبانو  
كه سر زايمان مرد  
           پس صغرا مادر برادر كوچكش شد  
           و مدرسه نرفت  
           چه كسي جاجيم مي‌بافد؟  
من هم مي‌ميرم 
اما نه مثل حيدر  
كه از كوه پرت شد  
             پس گرگها جشن گرفتند 
و خديجه بقچه‌هاي گلدوزي شده را  
                       در ته صندوقها پنهان كرد  
                       چه كسي اسبهاي وحشي را رام مي‌كند؟  
من هم مي‌ميرم 
اما نه مثل فاطمه 
از سرماخوردگي 
                     پس مادرش كتري پر سياوشان را  
                                در رودخانه شست 
                     چه كسي گندمها را به خرمنجا مي‌آورد؟  
من هم مي‌ميرم 
اما نه مثل غلامحسين  
از مارگزيدگي  
         پس پدرش به دره‌ها و رودخانه‌هاي بي‌پل 
                     نگاه كند و گريست  
         چه كسي آغل گوسفندان را پاك مي‌كند؟ 
 
من هم مي‌ميرم 
اما در خياباني شلوغ  
در برابر بي‌تفاوتي چشمهاي تماشا 
زير چرخهاي بيرحم ماشين  
ماشين يك پزشك عصباني  
وقتي از بيمارستان دولتي برمي‌گردد 
پس دو روز بعد  
در ستون تسليت روزنامه  
زير يك عكس 4×6 خواهند نوشت 
اي آن كه رفته‌اي ... 
چه كسي سطلهاي زباله را پر مي‌كند؟  

سلمان هراتي

* این شعر را سلمان هراتی چند روز قبل از مرگش در یک تصادف رانندگی سروده است!

دوشنبه ٢ آبان ۱۳۸٤ساعت ٢:۳٥ ‎ب.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها: