توضیح سینوحه: همونطور که بهتون قول داده بودم مطالب شکارچی تقلب را از نو شروع کردم. در گذشته در مورد خواهران فاکس که اولین مدیوم‌ها جهان هستن، براتون در دو قسمت نوشته و اما حالا دوباره این سلسله مطالب را شروع کردم. اولین مطلبم هم در مورد دد. هوم ، مدیوم بسیار معروف است.

 

می‌توان گفت دانیل داگلاس هوم  Daniel Douglas Home معروف‌ترین چهره در میان مدیوم‌های دنیاست!  درباره وی کتب بسیاری نوشته‌ شده است اما باز هم ابهامات در مورد زندگی او بسیار زیاد است1 مخالفانش او را یک شیاد می‌دانستند در حالی که طرفدارنش او را بالاتر از انسانها معمولی خطاب می‌کردند. شاهدان عینی بیان می‌کردند که گاهی حتی حضور او در یک خانه باعث می‌شود، خانه به لرزه در بیاید. گاه گفته‌اند که او میزهای سنگین 100 کیلویی را بدون هیچ‌گونه تماس دستی، از جای خود بلند می‌کند. او می‌تواند پرواز کند، قد خود را دراز کند و یا روحی را به طور کامل احضار کند. در تعریف از او گفته‌اند در دنیای واسطه‌ها‌‌‌‌، هوم غولی بود در دنیای کوتوله‌ها

 

 دانیل داگلاس هوم

 

او در سال 1823 در ادینبورگ انگلستان متولد شد. پدرش فردی دائم‌الخمر بود (معمولا اکثر مدیومها دارای این خصوصیت هستند) و او نزد عمه‌اش زندگی می‌کرد. آنها بعدا به به آمریکا مراجعه کردند. او در نوجوانی مدعی بود ارواح را می‌بیند و کار تا آنجا پیش رفت که عمه‌اش از کشیشان خواست تا عملیات جن‌گیری را برای او انجام دهند که دانیل معالجه نشد!!

بعدها عمه، او را از خانه بیرون کرد و او مجبور شد در اوایل جوانی روی پای خود بایستاد. خانه‌ای اجاره کرد و این خانه از آن به بعد محل دائمی احضار ارواح بود. او صفات مثبت ظاهری و شخصیتی زیادی داشت که میتوانست را مردم را به خود جذب کند! او پیانو را خوب می‌نواخت و برای مردم از کتب مشهور نقل قول می‌کرد و جذاب و خوش‌برخورد بود و نکته مهمتر از همه اینکه او در طول 20 سال برگزاری جلسات احضار ارواح هیچگاه پولی دریافت نکرد، اما از دریافت هدیه امتناع نمی‌کرد.

او قادر بود که در اتاق روشن در برابر چشمان کنجکاو و محققان، اشیا را به چرخش و یا پرواز در آورد. او یک بار در حالی که روی یک میز یکی از محققان نشسته بود، میز را به گردش و پرواز در آورد. محققان نتیجه گرفتند که حتما نیرویی ماوراءالطبیعه در کار است. بعدها شاهدان عینی گزارش کردند هوم نه تنها اشیاء را، بلکه خود را نیز می‌تواند به پرواز درآورد و حتی عده‌ای سعی می‌کردند او را به زور روی زمین نگاه دارند اما او دوباره پرواز می‌نمود. بعدها او قادر شد تا دست و یا انگشت اشباح را ظاهر کند!

خود هوم چهره‌ای شاعرانه و نافذ داشت اما متاسفانه از مرض سل رنج می‌برد به همین علت لاغر بود. در سال 1855 ارواح به او پیشنهاد کردند تا به انگلستان برود و به این ترتیب فصل جدیدی در زندگی او گشوده شد!

ادامه دارد ...

 

پنجشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸٥ساعت ٤:٤٦ ‎ب.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها: