بعد از مدتها فیلم White noise یا صدای سفید را تونستم ببینم! فیلم جالبیه. داستانشو براتون تعریف نمیکنم اما دیدن این فیلم بهانه ای شد تا براتون در مورد EVP بنویسم

 

EVP که مخفف عبارت Electronic Voice Phenomenon   که به معنای پدیده صدای الکترونیکی می‌باشد. این تکنیک در ابتدا توسط کلاس شرایبر آلمانی کشف شد. او متخصص وسایل الکترونیک بود. او در سال 1982 یکی از دوستانش به نام پیتر را در صانحه‌ای از دست داده بود. او روزی در جمع دوستانش بود که صحبت به احضار ارواح کشیده شود. شرایبر به شوخی پیشنهاد کرد که از طریق ضبط صوت با دوستشان پیتر ارتباط برقرار کنند. ابتدا همه این پیشنهاد را به مسخره گرفتند و یکی از دوستان شرایبر در حالی که به شدت می‌خندید ضبط صوت را روشن کرد. سپس شرایبر گفت (( سلام پیتر. کجا هستی؟ بیا به سلامتی هم یک گیلاس مشروب بزنیم )) بعد از چند دقیقه در حالی دوستانش همچنان او را مسخره میکردند نوار را برگرداند و صبر کرد. در ابتدا صدای خنده دوستانش بود و بعد صدای خودش و بعد سکوت! دوستانش او را به شدت دست می‌انداختند و شرایبر تصمیم گرفت ضبط را خاموش کند! اما در آخرین لحظه اتفاقی افتاد که خنده را روی لبان همه آنها خشکاند. صدایی به ناگاه گفت (( سلام دوستان ))! تمام افراد حاضر در آن جمع صدای پیتر را شناختند. دوستان شرایبر از ترس دست و پای خو درا جمع کردند و از آنجا گریختند! اما شرایبر به شدت کنجکاو شد و یک لابراتوار کوچک برپا کرد تا به مردگان از طریق الکترونیکی ارتباط برقرار کند. او ابتدا با ضبط صوت و سپس با تلویزیون و ویدئو به انجام این کار پرداخت . نتیجه جمع‌اوری نوارهای ویدیویی از مردگان بود. تصاویر در ابتدا تار و مبهم است اما با عقب و جلو کردن و بزرگ نمایی و واضح کردن آنها تصاویر افراد به دست می‌آید. او تصاویر اشخاص معروفی را توانستد بروی نوار ویدئو ضبط کند. اشخاصی نظیر لودویگ، شاه باوارای و رومی شنایدر (هنرپیشه المانی) .

از آن زمان به بعد لابراتوار های پیشرفته‌ای تاسیس شده اند که مجهز به میکروفون‌هایی هستند که صداها را در فرکانس‌های بسیار بالا و یا پایین ضبط می‌کنند و تاکنون موارد زیادی از ارتباط ارواح توسط این دستگاهها به دست آمده است!

ضمنا دقت کنید که شرایبر نخستین کسی نبود که سعی می‌کرد با مردگان ارتباط برقرار کند. قبل از او توماس الوا ادیسون، مخترع برق، در سال‌های آخر عمر خود تمام وقت خود را صرف اختراع دستگاهی برای دریافت پیام‌های مردگان کرد!

توضیح سینوحه : دانشمندان زیادی بروی این رشته نوپا که به زحمت قدمت آن به 25 سال می‌رسد مطالعه داشتند و نظریات گوناگونی برای آن آورده‌اند. عهده‌ای معتقدند مردگان در واقع در اطراف ما وجود دارند و این صدا ها پیامهایی واقعی است! گروهی این ارتباط را یک شیادی صرف می‌دانند. و عده ای از روانشناسان می‌گویند احتمال دارد این تصاویر از ضمیر ناخودآگاه شخص به روی صفحه تلویزیون منتقل شود، این نظریه آنجا قوت می‌گیرد که معمولا ما با هر کس که بخواهیم و به او تمایل داشته باشیم از این طریق ارتباط برقرار می‌کنیم و  افراد نا آشنا زیاد بر صفحه تلویزیون ظاهر نمی‌شوند؟؟ اما باید هنوز بروی این پدیده کار و مطالعه انجام داد !

* در اینجا هم میتوانید تکنیک انجام این روش را بیابید

******

 

مطلب من در مورد تاریخچه EVPاینجا تمام شد اما حیف دیدم شیوه انجام این کار رو  ننویسم، چون واقعا تکنیک جالبی است و هر کسی میتونه اونو انجام بده! شاید شما هم بتونید با مردگان خود ارتباط برقرار کنید!

ابتدا بهتره به لوازم این کار اشاره کنم

·    برای انجام این تکنیک شما به یک ضبط صوت خوب احتیاج دارد. همچنین اگر یک میکروفون خارجی (External)  هم بوی آن داشته باشید عالیه! البته در صورتی که هیچ کدوم از این تجهیزات رو هم نداشتید نگران نباشید! میتونید از یک واکمن معمولی با یک میکروفون دستی یا از اونهایی که به روی پیراهن نصب میشه، استفاده کنید! البته توصیه من دو مورد اوله یا استفاده از کامپیوتره! ضمنا الان MP3 Recorder های مختلفی هم در بازار اومده! گفته شده شاید با اونها و شاید به یک میکروفون خوب بتونید این تکنیک رو انجام بدید! البته یک نکته هم هم است اگر میکروفون External خوبی داشته باشید می‌تونید به جای واکمن اونو مستقیم به کامپیوتر وصل کنید که این جوری آنالیز صدا هم خیلی خیلی راحت تر است و کلا براتون راحتتره

·    در مرحله بعد اگر از کامپیوتر استفاده میکنید که هیچی، اما اگر تجهیزات واکمن رو دارد. حتما از نوارهای 60 دقیقه ای استفاده کنید. و نوارتون حتما باید نو باشه و ازش چند بار استفاده نشده باشه!

·    سپس میتونید شروع کنید! برای ضبط صدا لازم نیست حتما به گورستان برید بلکه میتونید این کار در هر ساعتی از شبانه روز و در هر مکانی انجام بدید . فقط دقت کنید محیط باید ساکت و عاری از سر و صدای اضافی باشد!

·    بهتر است ابتدا پرسشی رو مطرح کنید و ار.اح رو به صحبت کردن با خودتون دعوت کنین! میتوانید از یک روح خاص اسم ببرید و یا ارواح حاضر رو به این کار دعوت کنید! فقط صبور باشید

·    بعد از هر دوره ضبط یک ساعته نوار را چک کنید. در صورتی که با کامپیوتر کار میکنید که خیلی کارتون راحتتره و میتونید مستقیم به کمک اون نرم افزاری که ازش استفاده میکنید صدا رو بررسی کنید.من خودم به شما نرم افزار COOL EDIT رو پیشنهاد میکنم چون هم میتونید باهاش صدا رو ضبط کنید و هم به طور پیشرفته به آنالیز صدای ضبط شده بپردازید!  به طور کلی تکنیک استفاده از کامپیوتر راحتتر و مزایاش هم بیشتر. بعد از اتمام کار و یا اگر اینکه به صدای مشکوکی رسیدید میتونید به کمک نرم افزارهای آنالیز صدا اونو تقویت کنید و یا حتی فرکانسهای بالا و پایین رو از هم جدا  کنید. 

·    اه اه یک نکته یادم رفت! در مورد این روش شاید هزاران مورد در دنیا ثبت شده باشد و چند صد نفر با این روش با مردگان ارتباط برقرار کنند و. اما مطالعات نشون داده چند گروه مستعدتر برای انجام این تکنیک هستندکه یکشون گروهی که خودشان هم کمی استعداد ارتباط با ارواح را دارند و یا مدیوم هستند. البته نمیخوام زیاد شما رو امیدوار کنم چون احتمال شکست این روش خیلی بالاست و هزاران نفر هم در استفاده از این روش شکست خوردن!  اما به یکی دوبار امتحانش میرزه! موفق باشید

 

پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۸٥ساعت ۸:۳٤ ‎ق.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها: