خب ایام تعطیلات است و موقع علّافی به تمام معنا!!   هر چند که دیروز برای خالی نیودن عریضه رفتم چند کتاب از این خلاصه ها (کلیه، گوارش، خون) رو گرفتم تا برای ترم بعد مجهز برم سراغ اساتید.

همونجا یک نکته نظرم رو جلب کرد که بعضی ها دیدن شاید این جماعت دانشجویان پزشکی ، یک پول و پله ای دارن که دست به کار شدن و شروع کردن برای امتحان پره انترنی و تخصص (دستیاری) انواع کتاب‌ها خلاصه چاپ کردن . اونهم با چه قیمتهایی!! بیا و ببین.

مثلا من خودم یک کتاب از دن بروان خریدم ( دژ دیجیتالی) این کتاب 460 صفحه است با چند صفحه چاپ رنگی و روی کاغذ مرغوب به قیمت تومان 4500  (چاپ امسال) بعد باید برم یک کتاب خلاصه مثلا گوارش رو با حدود 200 صفحه و چاپ بی کیفیت و تیراژ 2000 بخرم 5000 تومن!

بعدشم به فروشنده میگم چرا این قدر بین اینها اینقدر تفاوته! به من میگه: چون اون رمّان رو هر ننه قمری ممکنه نوشته باشه! اما اینها رو یک پزشک وقت گذاشته و خلاصه کرده. اینم از جوابشون!

/////

امروز یک فیلم شبکه  1 پخش کرد فکر کنم به نام  ( دختر صحرا) . فیلم یک فیلم تلویزیونی بود که جدیداً ساخته شده بود اما حال و هوای زمان قبل از انقلاب رو داشت! حالا من به محتواش کاری ندارم اما یک نکته توش جالب بود که آمبولانسهای اون زمان همه از نوع بنزهای ون مدل 1995 به این ور بودن و در یک صحنه فیلم هم یک ماتیز از کنار آمبولانس رد میشه.

خب من نمیدونم وقتی بودجه کمه، مگه مجبوری فیلم بسازین که الکی 80 دقیقه وقت مردم رو بگیرین! حالا من نمیدونم اون کارگردان چطور متوجه این طور اشتباه های فاحش نشده که من بیننده با یک ربع دیدن این فیلم متوجهشون شدم!  ببین چطور با شعور مردم بازی میکنن!!

//

خب امروز مثل اینکه یکم زیاد انتقادی شد. موفق باشین

جمعه ۱٧ شهریور ۱۳۸٥ساعت ٧:٠٧ ‎ب.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها: