دوباره سلام.

کلاسهای دانشگاه به قوت خدا برقرار شد . دانشجویان طالب علم هم به طور مدام در جلسات شرکت می‌کنند. خوشبختانه برنامه این ترم بسیار سبک است و از همین اول ترم هم جزوات اساتید آماده و فوت و فن پاس کردن هم رو به طور کامل از بر و بچ سال بالایی آموزش دیدیم. فقط مونده دو هفته مانده به امتحانات حمله رو به مواضع اساتید شروع کنیم.

کلاسهای سمیولوژی هم همچنان برقرار است و  قلب، و داخلی و جراحی رو رفتیم و یک 4 – 5 تای دیگه مونده! ولی یک نکته خیلی جالب وجود داره که این کلاسها شده به اینکه استاد میاد توضیح معاینه بالینی همون بخش رو میده و میره! بعد میگه تشریف ببرید تو بخش و معاینه فیزیکی!! کنید. ولی ما از او روز هر چی میریم فقط شرح حال و شرح حال و شرح حال .. خب بگذریم

***

هفته پیش 2 تا فیلم خوب رو دیدم. اولیش (( 21 گرم )) بود. تقریبا میشه گفت شبیه Crash بود یا بهتره بگم Crash  شبیه این بود. خیلی جالب تقابل انسانها با هم رو نشون می‌داد. نکته جالب فیلم هم این بود که بیننده تا دقیقه 30 فیلم اصلا خط داستانی فیلم دستش نمیاد و کاملا گیج میشه! ضمنا جالبه براتون بگم که نام فیلم از یک سری آزمایشات علمی گرفته شده  که در اون ها افراد در حین مرگ رو وزن می‌کردند و متوجه شدند که در کل افراد مطالعه در هنگام مرگ 21 گرم از وزن بدنش کم میشه! نه یک گرم بیشتر و نه یک گرم کمتر و این فرضیه رو به وجود آوردن که روح انسان 21 گرم وزن داره!

فیلم دومی که دیدم هم شاهکار تاریخ سینما، (( جنگیر )) بود. منظورم جن‌گیر اولی که در سال 1973 ساخته شده بود، است. من تا به حال 5 بار این فیلم رو دیده بودم و هفته پیش هم بار 6 ام این فیلم  زدم تو رگ!

خیلی فیلم جالبی است،  بخصوص اینکه خیلی قشنگ تمام میشه! بهتر دیدم به همین مناسبت یک سری حقایقی رو در مورد این فیلم بنویسم:

 

·    این فیلم نامزد 10 جایزه اسکار در زمان خودش شد که برنده 2 جایزه بهترین صدابرداری و بهترین Adapted Screenplay شد. ضمنا 4 جایزه گولدن گلوب رو هم برد در عناوین، بهترین کارگردانی، فیلم، صدابرداری و بهترین Supporting Actress  شد.

·        از دید بسیاری از منتقدین این فیلم ترسناک‌ترین فیلم تاریخ سینما است

·        این فیلم در 26 دسامبر 1973 اکران شد

·    در هنگام نمایش این فیلم گزارشات زیادی از غش، حملات تشنجی و هیستری و حتی در بعضی موارد سقط جنین از تماشاگران گزارش شد.

·        نمایش این فیلم در فنلاند ممنوع شد.

·        این فیلم در انگلستان دوباره رده بندی سنی شد .قسمتهایی از اون حذف شد.

·        Jane Fonda  و Shirley MacLaine   نامزد بازی در نقش کرس مک‌نیل (مادر دختر جن زده ) بودند

·        جک نیکلسون هم قرار بود در نقش پدر کاراس (کشیش جوان ) بازی بکنه

·    Mercedes McCambridge از کمپانی (( برادران وارنر )) شکایت کرد، چون اونها اسم اون رو در تیتراژ پایانی فیلم به عنوان دوبله کننده صدای شیطان نیاورده بودند

·    استفراغهای سبز رنگ درون فیلم واقعا زنده و طبیعی بود. دیک اسمیت مسئول جلوه‌های ویژه یک وسیله برای انجام این کار اختراع کرد اما فرانکلین اونو زیاد طبیعی ندونست و فقط در یک صحنه که دختر جن زده اونا رو روی صورت پدر مرین (کشیش پیر) میپاشه از اون وسیله استفاده شد.

·        این فیلم در هنگام نمایش در آمریکا 165 میلیون دلار فروخت و همچنین  90 میلیون هم در نسخه های ویدیویی فروش کرد.

·    این فیلم بر پایه یک داستان واقعی ایجاد شد است. کانال دیسکاوری در این مورد تحقیقات مفصلی کرد و آن رو به عوان یک مستند به نام In the Grip of Evil وارد بازار نمود.

·        میتونید مقاله روزنامه واشنگتن پست رو در مورد این فیلم در اینجا ببینید

·    9 نفر در طول ساخت این فیلم مرده ند! از جمله جالبترین این افراد Jack MacGowran به نقش Burke Dennings که همون کارگردان مستی است که توی فیلم ، رگان اونو از پنجره به بیرون انداخت و کشت!

·    یک سری از نسخه های این فیلم در هنگام عملیات بعد از فیلمبرداری آتش گرفت و سوخت و مجبور شدن کار سخت اونو 6 هفته به عقب بندازن

جمعه ۱٩ آبان ۱۳۸٥ساعت ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها: