با تشکر از همه دوستان که تو این مدت احوال من رو پرسیده بودم .باید به همشون مژده بگم که اینجانب بعد از طی دوره یک بیماری سرماخوردگی، هم اکنون در صحت و سلامت کامل جسمی و عقلی! به سر می‌برم و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

 

اما بعد از اون باید بگم که متاسفانه سرفه ها خشک و سنگین این بیماری هنوز ادامه داره و من مثل کسایی که برونشیت دارن کوخه .. کوخه سرفه های شدید رو گاه و بیگاه دارم.

سر همین موضوع چند روز پیش با دوستان بحث شد و موضوع به افیون جات کشیده شد. در اینکه تریاک و سیگار (( جیزه )) که هیچ بحثی نیست. اما واقعاً اثر معجزه‌آسایی در درمان سرفه های سینه و کلا هر گونه درد و مرضی رو با تریاک دیدم. مریض که مداوم از سرفه ها در عذاب بود با یکبار استفاده کلا برطرف شد. البته من تبلیغی برای استفاده از این دارو و مواد مخدر ندارم اما به نظر من باید از هر چیز به جاش استفاده کرد و هر چیزی بالاخره یک فایده داره!

من به شخصه تا به حال از هیچ کدوم از این مواد استفاده نکردم(چشم مامانم روشن! پس میخواستی استفاده هم بکنم) فقط دوبار نئشه مرفین رو تجربه کردم ( بگذریم به خاطر چی) که واقعاً در تسکین درد موثر است.

خب از این بحث بگذریم. این بخشها خیلی کوتاه شده و من شنبه آینده امتحان پوست دارم.  در مورد پوست فقط از 2 چیز شاکیم. یکی اینکه اکثراً تئوری بطوری که تو هفته 4 روز تئوری که مثلا باید بعدش یک ساعت بریم درمانگاه که چون این ترم چند رو کمتره (به خاطر عید) و اساتید همشون یک جلسه کم دارن، دارن به کوب درس میدن  تا تموم بشه در نتیجه فقط 2 روز در هفته تمام وقت میریم درمانگاه. ضمنا چون اواخر سال است و خانمها همه در حال خانه‌تکانی دیگه مریض کم میاد یا اگه میاد همه درماتیت تماسی! اما مریض‌هایی با بیماری های خارش دار همچنان در خط اول مراجعه هستن.

نکته دوم این برخورد بیماران زن با پزشکان مرد هست که البته چیز جدیدی نیست و تکرار مکررات است. من نمیدونم مگر یک بررسی موی سر چیه که مریض میگه منو ببرین پشت پاراوال تا آقایون نبینن!! البته استاد به استاد هم فرق میکنه! یکی از اساتید است که از اونور دیوار افتاده و یک مریض مرد رو که روی سرش یک ضایعه داشت رو گفت ببرین پشت پاراوال و بررسی کنین با اینکه تو شرح حال گفته بود من هیچ جای دیگه بدنم مشکلی نداره!! البته خود استاد تو این بین یک لیوان چایی تازه دم رو دور از هیاهوی استاژرهای جوان نوش جان کرد!!

جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۸٥ساعت ۳:٥٢ ‎ب.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها: