امتحان پره انترنی هم بالاخره تمام شد! فقط 45 روز از عمرم تو خونه نصفه نیمه هدر رفت....البته از حق نگذریم که در این مدت کلیه دورس ماژور یک دور اساسی شد و آماده برای انترنی شدیم.. اما باید دید واقعا چقدر کارایی داره تو بخشها! (فکر کنم فقط 30 %) 

البته زیاد هم برای پره انترنی فشار نیاوردم. 4 تا ماژور رو 2 دور خوندم و 4 تا مینور هم 2 دور خوندم.. بنابراین به کسانی که پشت سرم دارن میام میگم اصلا جوش پره رو نزنن! یک امتحانیه که حتما پاس میشه! البته محک خوبی هست برای اینکه بفهمی تو امتحان دستیاری چه کاره ای! هم اینکه در مدت استاژری چطوری درس خوندی و هم اینکه واقعا تستها رو میزنی و به سبک سوالات دستیاری و نقاط ضعفت آشنا میشی! البته که سوالات پره انترنی اگر 20 باشه سوالات دستیاری 100 است به خصوص اینکه نمره منفی هم داره و رقابتی است اما بازم چون در حین خوندن برای پره انترنی، سوالهای دستیاری رو هم میزنی، نگرش و دید خوبی رو به آدم میده! 

ضمنا برای دوستانی که سوال میکنن یا خواهد کرد که چه کتابی رو خوندی من کلا سری " گزینه برتر " رو خوندم، هم ماژور و هم مینور، اما بچه ها Key Book رو خونده بودن و اونها هم خوب نتیجه گرفته بودن. البته Key Book فقط ماژورها رو چاپ جدیدش رو خونده بودن و فکر کنم برای مینورها تقریبا همه " گزینه برتر" رو خونده بودن! 

یک نکته دیگه که زدن تستهای چند دوره آخر (4 تا 6 دوره آخر) امتحان پره انترنی به صورت کلی هم توصیه میشه (تمام ماژورها و مینورهاش با پاسخ تشریحی) ، خالی از فایده نیست! 
خوب در این مدت که نبودن پرشین بلاگ هم تغییرات زیادی رو داده! از جمله پاسخ به نظرات که واقعا چیز لازمی بود. 
تو این چند روزه دنبال روتیشن انترنی بودم که فعلا برای عید ما رو فرستادن بهداشت و بقیه روتیشن رو هم بعد از 15 فروردین بهمون اعلام میکنن! مهر و کارت رو هم دادن و گفت بسم الله... 
این مدت لینکدونیم حسابی بهم ریخته! اما خوشبختانه "بلاگ رولینگ" مجددا برگشته و کم کم کل لینکهام رو اونجا منتقل میکنم!! 

 

واقعا بعضی از نعمتها هستن که آدم تا وقتی سلامته قدرش رو نمیدونه! یکیش همین ادرار کردن است.. هممون ممکنه صدها بار این کار رو انجام داده و از کنارش راحت رد شدیم... 

اما قدر اون رو کسانی می فهمن که دچار احتباس حاد ادرار میشن! افرادی که اغلب مسن هستن و به علت هایپرتروفی (بزرگی) پروستات دچار انسداد مسیر ادراری میشن و ادرار تو مثانه جمع میشه و کم کم مثانه ورم میکنه و بزرگ میشه طوری که از روی شکم به صورت یک توده گرد و برجسته بزرگ لمس میشه و آه و ناله مریض بلند میشه! اونوقته که باید با یک سوند ادراری به داد این مریض ها برسی! اما نکته اصلی دیدن چهره این مریضها است ، وقتی که سوند رو میفرستی داخل مجرا و ادرار با شدت میاد بیرون و به سرعت حجم مثانه کم میشه! یک هو قیافشون از حالت ناراحتی شدید به یک آرامش خاصی میرسه به خصوص در زمانی که نسبتا فشار از روشون برداشته میشه و اونوقت میگن " خدا پدرتو بیامرزه دکتر"... بعدش میفهمی که از کنار هر چیزی ساده نگذری! 
نکته کنکوریش اینه که تو این مریض ها اگر یک هو کل مثانه رو خالی کنی به خونریزی میفتن! باید هر یک دقیقه 100 سی سی خالی کنی!! اما کی حوصله داره؟؟؟* وقتی داشتم به سر و وضع وبلاگ میرسیدم دیدم که 5 سال از نوشتنم تو این وبلاگ می گذره و از 21 بهمن  وارد 6 سال شدم... پیر شدیم رفت....


چهارشنبه ٢۱ اسفند ۱۳۸٧ساعت ٦:٠۱ ‎ب.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()