حتما تا به حال نام مثلث برمودا را شنیده‌اید. در طی چندین سال مکررا گزارشات مشکوک ناپدید شدن کشتی‌ها یا هواپیما ها از این منطقه مخابره می‌شد. مثلث برمودا در واتقع مثلثی فرضی است که بین برمودا، پرتوریکو و ميامی کشیده شده است. شهرت این منطقه به سال 1945 بازمی‌گردد. هنگامی که گزارش مفقود شدن پنج هواپیمای بمب افکن چلنجر به مرکز هوایی Lauderdale مخابره شد. بلافاصله هواپیما نیروی دریایی برای کمک به این 5 بمب افکن برخاست اما بعد از 23 ثانیه پرواز ناگهان از صفحه رادار محو شد. و از این لحظه به بعد سیل گزارشات مختلف در باره نابودی و گم شدن ناگهانی کشتی ها و هواپیماها به در طول چندین سال از این منطقه دریافت شد.

در آخرین گزارشاتی که از خلبانان به برج مراقبت می‌رسید: در خواست کمک فوری بود. انها عنوان می‌کردند عقربه قطبنما و سایر تجهیزات الکترونیکیشان از کار افتاده است. انها مرتبا التماس می‌کردند که برج مراقبت مسیر را برایشان روشن کند چون آنها معمولا جلوی خود را نمیدیدند. در پایان پیام معمولا خلبان اظهار می‌کرد یک ساحل سفید روبروی خود می‌بیند.

بر اثر مرور زمان سیل شایعات در باره این منطقه قوت گرفت. شایعاتی از قبیل وجود یک هیولای عظیم الجثه در انجا، وجو معبری به جان دیگر، وجو یک نیروی مغناطیسی قوی در انجا و ....  که اکثرا زائده تخیل مردم و منجمله روزنامه‌نگاران بود.

تا این که فکر کنم یک سال پیش بود که در اخبار اعلام شد که دانشمندان پی به دلیل علمی ناپدید شدن کشتی ها در مثلث برمودا پی بردند. انها با عکسبرداری هوایی و ماهواره ای از منطقه پی به وجود گسلها و دهانههایی آتشفشانی بزرگی در منطقه بردند که از آنها گاز متان بیرون می‌آمد.

جریان این گاز مکررا از دهانه این آتشفشان های ادامه داشته و موجب به ساطع شدن گاز از کف آب می‌شود. سقوط هواپیماها هم احتمالا به علت وجود گاز متان به نسبت زیاد در هوای اطراف هواپیما بوده و باعث توهم خلبان می‌شود. و موجب بیهوشی و یا گاه مرگ او می‌گردد. شاهد این مدعا هم وجود کف سفید رنگ در ساحل بر اثر خروج حباب های متان است که خلبانها بارها به آن اشاره کردند. خب فکر کنم پرونده برمودا دیگر بسته شده چون دیگه خبری راجع به گم شدن هواپیماها در آن نمیشنویم.

 

خب امتحانات میان ترم نزدیک است ( از فردا 10 روز ) و من هم که به قول پروین اعتصامی :

 

درسهایم نخوانده ماند تمام    ***    چه کنم در چراغ روغن نیست

 

 

فعلا خداحافظ

5 هواپیمای چلنجر که در مثلث برمودا مفقود شدند

شنبه ۱٩ اردیبهشت ۱۳۸۳ساعت ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها: