حتما تعجب کردید که چرا در طول یک شب دو تا مطلب گذاشتم. مطلب اول از قبل حاضر بود. اما مطلب آریگو را در هنگام وبگردی به اون برخوردم و انقدر لذت بردم که گفتم شما را هم بی‌نصیب نزارم. امیدوارم خوشتون بیاد.

 

آریگو Arigo یک فرد بریزیلی فقیر بود. او در سال 1918 متولد شد. دوران کودکی را سختی را پشت سر گذاشت. وی در جوانی مدتی بود که در خوابهایش تصویر مبهم یک گروه پزشکی را میدید که در حال عمل به مدیریت یک جراح هستند. بعد از مدتی در خواب دید که جراح خود را به او معرفی کرد. او خود را دکتر فریتز مینامید و گفت که وی یک پزشک جراح در جنگ جهانی دوم بوده است. وی از آریگو میخواست که به او در درمان بیماران کمک کند. آریگو یک روز یک کارد آشپزخانه برداشت و تومور زنی را جراحی کرد بدون هیچ وسیله ضدعفونی یا وسیله دیگری. زن با کمال ناباوری بهبود یافت. فصل جدیدی در زندگی آریگو شورع شده بود.

آریگو صبحها از اتاق خود بیرون میامد. وی از حضار اجازه می‌خواست. و درون اتاقی می‌رفت. بعد از مدتی با یک کارد آشپزخانه و یک روپوش سفید بازمی‌گشت. در این هنگام روح دکتر فریتز او را تسخیر کرده بود. وی با کارد آشپزخانه جراحی های عجیب و سنگینی انجام می‌داد. از برداشتن اپاندیس تاخطرناک ترین تومورها بدون هیچ وسیله ضدعفونی، اتاق عمل و یا کادر پرستاری و یا حتی بیهوشی. بیمار در حین عمل هیچ دردی را احساس نمی‌کرد.هنگامی که  روح دکتر فریتز آریگو  را تسخیر می‌کرد وی  می‌توانست با زبان و لهجه غلیظ آلمانی صحبت کند. شهرت او بلافاصله در همه جا پیچید. هزاران نفر می‌آمدند تا شفای خود را از او بگیرند. وی از بیماران خود هیچ پولی دریافت نمی‌کرد. در سال 1954 وی به خاطر حسادت عده‌ای به علت جراحی خلاف قاونن و بدون پروانه توقیف شد. وی سپس به زندان افکنده شد. البته وی هنوز در زندان هم بیماران را معالجه می‌کرد بعد از مدتی عفو گرفت و دوباره به کار سابق خود ، درمان بیماران ،  برگشت. وی در سال 1971 در یک سانحه رانندگی کشته شد. او چند روز قبل از مرگش گفته بود: (( آریگو احساس می‌کند ماموریتش در روی زمین به پایان رسیده است.))

 

آریگو در حال جراحی چشمآریگو در حین جراحی

اریگو ( سمت چپ )

 

یکشنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳۸۳ساعت ۱٢:۳۸ ‎ق.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها: