سلام

یکی از برو بچ دانشکده باز تو مطلب قبلی به ما تیکه انداخته. درسته . همینجا اعتراف می‌کنم که کتاب پزشکی قانونی رو خوندم اما بحث قبلی صرفا جهت کامل کردن بحثهای پیشین بود. ضمنا مقدمه ای بر اونچه که می‌خوام بعدا بگم ( یک چیز خفنه که مورد بحث بعدی است . پس منتظر باشید )

در مورد لکه سبز شکمی باید بگم لکه  سبز شکمی اولین تغییر در طی مرحله فساد نعشی است که با ایجاد شدن لکه سبز رنگی در قسمت تحتانی راست شکم در ناحیه اپاندیس ( ناحیه هیپوکندر راست ) که بر اثر تغییر هموگلوبین به سولفوهموگلوبین توسط میکروبهای مستقر در روده‌ها است شروع می‌شود این لکه در تابستان حدود 48 ساعت بعد از مرگ و در زمستان کمی دیرتر ایجاد شده و به تدریج بزرگتر شده در ناحیه شکم و بعد قفسه سینه، اندامها و سر و گردن گسترش می‌یابد

 

در مورد تیتر این موضوع هم می‌خوام یک نکته‌ای رو بگم: وقتی نیل ارمسترانگ به همراه دوستش با سفینه فضایی بر سطح کره ماه فرود آمدند او قبل از پیاده شدن پیامی را به فضانورد دیگر که در سفینه مادر به دور کره ماه در گردش بود مخابره کرد: عقاب به زمین نشست ( عقاب نام عملیاتی سفینه نیل آرامسترانگ بود که روی کره ماه فرود امد )

 

جمعه ۱٥ خرداد ۱۳۸۳ساعت ۱٢:٢٠ ‎ق.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها: