در 19 نوامبر سال 1995 عمارت وم تون Wem Town  در شروپ‌شیر  Shropshire در انگلستان در آتش سوخت. بعضی  از مردم در اطراف این ساختمان که در سال 1905 ساخته شده بود اجتماع کرده بودند و نظاره گر در آتش کشیده شدن ساختمان شدند. تونی اراهیلی Tony O'Rahilly  یکی از سکنه محلی بود که به تماشای این منظره پرداخت و عکسهایی نیز با دوربین خود که مجهز به یک لنز تله‌فوی 200 میلی‌متری بود از این ساختمان در حال سوختن گرفت. در یکی از عکسها تصویری از یک دختر نیمه شفاف که در کنار در خروجی ایستاده بود، ظاهر شد. نه اراهیلی و نه هیچ یک از شاهدان عینی یا مامورین آتش نشانی چنین دخترکی را در محل ندیدند.

اراهیلی عکس را به موسسه مطالعه علمی در مورد پدیده‌های غیر طبیعی فرستاد که توسط یک متخصص به نام دکتر ورنون هریسون Dr. Vernon Harrison ، متخصص عکس برداری و رئیس سابق انجمن عکاسی سلطنتی ،  تحت بررسی قرار گیرد.  هریسون با دقت هم نگاتیو  و هم عکس را تحت بررسی قرار داد و تائید کرد که نگاتیو اصلی است. هریسون گفت: این نگاتیو بی شک سیاه و سفید کار شده و هیچ نشانه‌ای را از تقلب در آن نیست.

 

اما این دختر کوچک که بود؟! وم یک شهرک تجاری آرام در شمال شروپ‌شیر ، که قبلا قربانی یک اتش سوزی شده بود.بر اساس یادداشتهای تاریخی در سال 1677 آتش چند خانه را در این شهر طعمه خود کرده بود. این افسانه می‌گوید دخترکی به نام جین چارم Jane Churm تصادفا باعث افتادن شمع بروی پوشال سقف و موجب آتش سوزی شده است. بعضی باور دارند روح او هنوز هم گاه‌گاهی در آن محل ظاهر می‌شود.

 

شکاکان، از جمله دکتر هریسون ، مدعیند که شمایل دخترک در این تصویر ناشی از دود و شعله ناشی از آتش سوزی است. اما شانس ایجاد تصویری چنین شفاف انهم از دخترکی معلوم برابر یک در میلیارد است. بنابراین باید باور کنیم که تصویر شبح دخترک در این عکس ثبت شده است

یکشنبه ٧ تیر ۱۳۸۳ساعت ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها: