می خوام مطالبی در مورد اهرام ثلاثه بنویسم. البته 2 تا ریفرنس مهم داشتم که فعلا در دسترس نیست ولی خوب مجبورم از حافظه کار بکشم. امیدوارم کمتر اشتباه کنم.

 

اهرام ثلاثه مصر به عنوان اولین عجایب هفتگانه جهان و تنها باقی مانده از این 7 شی عجیب می باشد. البته در مصر اهرام زیادی داریم ( در همان منطقه ) اما این  3 هرم جز بزرگترین انها هستند که  گیزه، خفرن، خئوپس نام دارند که این 3 متعلق به 3 فرعون بزرگند که متاسفانه من می دانم که خئوپس متعلق به توت عنخ آمون است و نام فراعنه دفن شده در 2 تای دیگر یادم رفته.

از بین این سه هرم تنها هرم خئوپس از دستبرد سارقان مقبره محفوظ ماند و توسط کارتر وهمراهانش در روز دوشنبه 27 بهمن سال 1301 ( 1923) درب هرم کشف شد و تیم توانست وارد شود و مقبره فرعون ، ماسک طلای فرعون و جسد مومیایی شده اش را به دست آورد.

اما کاتر و تیمش دیگر دست به اکتشاف نزد. چرا ؟؟ چون تمام اعضای تیم به طرز مرموزی مردند مردم مصر میگوییند انها دچار نفرین فراعنه شده اند. عده ای میگویند وقتی کارتر در مقبره را باز کرد قوچ بزرگی ( نمادی از محافظان مقبره) بر سر در مقبره ظاهر شد و در حالی که فریاد می کشید رو به شرق حرکت کرد.  و بعد همه اعضای تیم به طرز مرموزی جان دادند.عده ای بر اثر بیماری عجیبی فوت نمودند.گونه یکی از همراهان را پشه ای نیش زد و جای ان عفونت کرد و مرد. پزشکی قانونی و تیم کالبد شناسی جسد فرعون جای نیش پشه ای را بر گونه فرعون مشابه همان جای نیش یافتند.

پدر وی خودکشی کرد چون گلدانی از مقبره را در خانه خود داشت. حتی رئیس موزه مصر در یک حادثه رانندگی جان باخت او قبل از مرگ بیان کرد خوابی دیده است که در ان صدایی میگفته که از ورود مومیایی فرعون به موزه جلوگیری کند و گرنه دچار حادثه بدی خواهد شد.

تنها کسی که از نفرین فراعنه جان سالم به در برد خود کارتر بود که به مرگ طبیعی مرد.

 

لیست کسانی که در باز کردن مقبره فرعون توتان خامون نقش داشتند به شرح زیر است:

لرد کارنارون  Lord Carnarvon:

بر اثر نیش پشه و ابتلا به ذات الریه بعد از 2 هفته از بازگشایی مقبره .وی ساپورت کننده مالی این پروژه بود

هوارد کارتر Howard Carter:

وی به مرگ طبیعی در 65 سالگی فوت کرد

Lady Evelyn Herbert

وی دختر کارنارون بود که وارد مقبره شد و در سال 1980 در سلامت کامل فوت کرد

Harry Burton:

عکاس موزه نیویورک که کارتر را در ورود به مقبره همراهی کرد و در سال 1940 مرد

Alan Gardiner

وی بروی کتیبه های مقبره مطالعه می کرد و در سال 1963 فوت کرد

Dr D. E. Derry

وی کالبد شناس اصلی جسد فرعون بود وی در سال 1969 با سکته قلبی فوت کرد

 کارتر هنگام ورود

کاتر در حال بررسی مومیاییهوارد کارتر

 

 

 

 

ادامه دارد .....

 

 

دوشنبه ٢٧ بهمن ۱۳۸٢ساعت ٥:٠٦ ‎ق.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها: