سلام

امیدوارم در این ایام گرم تابستان حسابی بهتون خوش بگذره.  مطلب امروزم در مورد مجسمه‌های مریم گریانه . نمی‌دونم تا به حال در این مورد چیزی شنیده‌اید یا نه !؟! اگه شنیده اید برای تکمیل شدن اطلاعاتتون این بحث رو بخونید، اگه هم که چیزی در موردش نمی‌دونین بهتره این بحثو رو بخونین چون موضوعه خیلی جالبیه. ضمنا بگم من هدفم در این سلسله مقالات تنها معرفی این پدیده های عجیب و بررسی آنها از لحاظ علمه و به مسائل مذهبی و اعتقادی کار ندارم، قضاوت این موارد مربوط به خواننده با عقایدی است که او به آنها احترام می‌گذارد.

 

در بعضی از حالات اتفاق افتاده است که تندیس گریه ‌می‌کند. این گریه به صورت ریزش قطرات اشک و خون از چشمهای تندیس یا نقاشی است. معمولا این گریه ها روی تندیسهای مریم مقدس یا عیسی مسیح (ع) اتفاق می‌افتد. بروی تندیسهای عیسی مسیح (ع) معمولا خونریزی هم ایجاد می شود که از محل به میخ کشیدن مسیح (ع) است و محل زخمهایی که بر اثر تاجی از خار که بر سر او گذاشته شده ایجاد شده است.

به طور نمونه در خونروشی که در دسامبر سال 1992 در خانه ای که در محله‌ای واقع در جنوب سانتیاگو از مجسمه چینی مریم مقدس به ارتفاع 6 اینچ رخ داد ( عکس سمت راست ) از محل چشمهای این تندیس به طور مداوم خون می آمد. تیمی از پزشکی قانونی برای بررسی موضوع اعزام شدند با نمونه برداری دقیق از خون معلوم شد این ماده واقعا متعلق به خون انسان است با یک گروه خونی نادر ( O-4 ) که در گروه خونی هیچ یک از افراد خانه یا همسایگان وجود نداشت، ( علت این نمونه برداری این بود که فکر میکردند این امر شاید برای صحنه‌سازی و توسط ساکنین خود خانه صورت گرفته است )  کلیسای ناحیه‌ای هیچ موضع گیری نسبت به این حادثه انجام نداد. جالب اینجا بود که مانند پدیده‌های روحی ، که من قبلا در مورد آنها بحث کرده بودم ، با حضور کودکان این خونریزی قوی‌تر می‌شد تا اینکه بعد از چند روز قطع ‌شد.

البت نظیر این حادثه در نقاط دیگر دنیا از جمله در چندین کشور اروپایی هم اتفاق افتاده است که میتوانید برای اطلاعات بیشتر به این آدرس اینترنتی مراجعه کنید

در پایان بهتر یک ماجرای جالب رو هم بشنوید از کلیسایی در برزیل که در آن یک شیشه خون خشک شده وجود دارد که یادم نمیاد برای چی این خون خشک شده اونجا بود چون این قضیه رو خیلی وقت پیش خوندم. این خون خشک شده در یک بطری قرار داشت. خاصیت این بطری این بود که در روز عید پاک که مردم در کلیسا اجتماع می‌کردند خون موجود در این شیشه خود به خود به جوش می‌آمد. اوائل اعتقاد بر این بود که خون بر اثر گرمای دستی که بطری را گرفته است به جوشش در می ‌اید اما بعد از مدتی این نظریه رد شد و تا به حال نیز علت خاصی برای این پدیده ذکر نشده است%

چهارشنبه ۱٠ تیر ۱۳۸۳ساعت ۸:٢۳ ‎ب.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها: