خب با عرض پوزش به خاطر تاخیر یک و نیم هفته‌ایم برای آپدیت کردن وبلاگ که البته به علت امتحانات بود که به خیر گذشت. خب دوباره اومدم تا مرتبا آپ کنم.

 

-------------------------

 

در مورد نوستر آداموس قبلا در اینجا نوشته‌ام اما دیدم حیف است که بحثی از پیشگویان باشد و نام مشهورترین پیشگوی جهان را نبرم. البته این دفعه قصد دارم فقط در مورد پیشگویی‌های او صحبت کنم.

نکته ای که در اشعار میشل دو نوستر دام وجود دارد  این است که بسیاری از آنها جنبه ایهام دارند و به همین دلیل هر کس هر برداشتی که از آنها دارد بیان می‌کند.

به عنوان نمونه  نوستر آداموس در اشعارش اشاره به چهره‌ مردی می‌کند با صورتی تراشیده که سعی میکند در شرق دست به فتوحاتی بزند که براساس پیشگویی وی تا حدودی در کارش موفق می‌شود اما بعد از مدتی شکست خورده و نابود می‌شود. با این توصیفات شما چند چهره در تاریخ می‌یابید؟! بسیار زیاد ، مثلا ناپلئون و یا چارلز دوازدهم امپراطور سوئد و یا هیتلر ، البته گوبلز ( وزیر تبلیغات نازی‌ها) معتقد بود این توصیف مربوط به چرچیل است!!

و یا اینکه او در پیشگوی‌هایش از کشوری با نشان عقاب روی پرچم صحبت می‌کند. ممکن است منظورش یکی از کشورهای آمریکا، پروس، روسیه ، اتریش ، اسپانیا ، آلمان ، مکزیک ، آلبانی ، فنلاند که همه و همه در طول تاریخ بروی پرچم کشورشان تصاویری از عقاب داشته‌اند، باشد و یا اینکه او در مورد تصویر شیر روی پرچم صحبت کرده، که اتفاقا بسیاری از پیشگویی‌هایش هم در مورد این پرچم است، ممکن است منظور او انگلستان ، هلند ، سوئد و یا حتی ایران باشد!

در اینجا 2 تا از پیشگویی‌های معروف او را در قطعیت آنها تردیدی نیست را بیان می‌کنم.

اول مربوط به نحوه مرگ هانری دوم است . او در تابستان 1599 در یک دوئل با شوالیه اهل ولز به نام مونگومری توسط ضربه نیزه به کلاهخودش که منجر به کور شدن و مرگ او شد، به قتل رسید. نوستر آداموس پیشگویی کرده بود که پادشاه در یک دوئل در یک قفس طلائی ( کلاهخود او )  کور می‌شود.

 
The young lion will overcome the older one,
In a field of combat in single fight:
He will pierce his eyes in their golden cage;
Two wounds in one, then he dies a cruel death.

 

و دوم ،  پیشگویی بسیار جالب مرگ دوک مونمورانسی بود:

 

زنبق " دوفن " وارد " نانسی " می‌شود

و به حمایت امپراتور " الکتور " تا " فلاندر " می‌رود

برای " مونمورانسی " کبیر درآنجا زندانی بزرگ وجود دارد

جایی که او به آنجا فرستاده می‌شود تا به طرز غیرعادی مجازات گردد.

 

نوستر آداموس در این شعر 2 واقعه را پیشگویی کرده که نمی‌توان آن را یک تصادف معمولی دانست اما باید جای دو نیمه شعر را عوض کرد چون قسمت دوم پیشگویی‌های وی یکسال زودتر از اولی رخ داد.

در سال 1633 لویی هشتم ، که ملقب به دوفن بود ، به شهر نانسی حمله کرد و آنجا را اشغال نمود. روی پرچم لویی ، نشان گل زنبق بود. بعدا او با حمایت امپراطور الکتور تا فلاندر پیش  رفت و آنجا را نیز به تصرف خود درآورد.

در سال 1632 ، دوک دومونمورانسی علیه لویی شورش کرد اما این شورش سرکوب شد و لویی او را دستگیر کرد و به زندان تازه‌سازی در شهر تولوز فرستاد تا در زمان اجرای مجازات در آنجا بماند .

مجازات وی ، اعدام بود . اما در آن زمان او را باید در میان مردم گردن می‌زدند اما برای جلوگیر ی از شورش طرفدارنش او را در زندان ، مکان غیرعادی ،  گردن زدند. نکته عجیب تر اینکه که جلّادی که او را گردن زد ‌ کلرپن نام داشت که نوستر آداموس در پیشگویی از این واژه که به معنای " مکان استثنائی است " نام برده .

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد نوستراداموس می‌توانید به اینجا بروید. در این سایت می‌توانید تمام پیشگویی‌های او را به زبان انگلیسی و بیوگرافی و تفسیرهایی از پیشگویی‌هایش را بیابید.

 

 

پایان پیشگویان .. اما مطالب وبلاگ همچنان ادامه دارد....

 

یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۳ساعت ۳:٠٠ ‎ب.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها: