سلام

با تشکر از آقا بهنام به خاطر اینکه در کامنت های پیشین مطلب منو تکمیل کرده بود!

 

-------------

 

مشهورترین نمونه کور بینا قرن گذشته یک مرد کشمیری به نام کودا بوکس Kuda Bux (1906 – 1981) بود . قدرت او ابتدا در سال 1934 در لندن توسط مشخص کردن رنگ چراغ‌های روی یک تابلو آزمایش شد. بروی این آزمایش تیمی از مجرب ترین پزشکان بیمارستان بتلهم نظارت داشتند.

کارهایی که بعد کودا بوکس انجام داد موجب تحیر بسیاری از دانشمندان شد. در یکی از نمایشها او به همراه  چند تن از پزشکان و خبرنگاران به بیمارستانی رفت و از پزشک مسئول آنجا خواست چشمان او را ببندد . دکتر قبول کرد. او ابتدا روی چشمان کودا بوکس دو تکه پنبه بزرگ گذاشت و سپس روی آنها را با خمیر پوشاند و روی خمیرها هم دو تکه پارچه پشمی کلفت گذاشت و در نهایت هم با سه توپ باند چشمان و بخشی از صورت او را بست. کودا بوکس بعد از تشکر از دکتر !! بدون کمک دیگران اتاق را ترک کرد و وارد سرسرای بیمارستان شد. سپس از پله ها پایین رفت و با دوچرخه ای که قبلا آنجا گذاشته بودند در حالیکه کلیه قوانین راهنمایی و رانندگی را هم رعایت می‌کرد ، به خانه برگشت. در پشت دوچرخه او این تابلو قرار داده شده بود. " کودا بوکس ، مردی که برای دیدن احتیاجی به چشم ندارد. امشب، ساعت هفت و نیم در تئاتر هیپودروم "

در یازدهم سپتامبر 1937 ، او نمایش را در لیورپول اجرا کرد که مو بر اندام راست کرد.. او با چشمانی بسته بروی لبه پشت بام ساختمانی به ارتفاع 60 متر ، به سرعت حرکت می‌کرد !! این کار به قدری خطرناک بود که کوچکترین خطایی در گام برداشتن باعث سقوط و مرگ او می‌شد.

از او پرسیدند در مورد این نیروی غیرعادی در بدن خود توضیح دهد. او با درماندگی گفت: " خودم هم نمیدانم، تنها چیزی که میتوانم بگویم این است که این نیرو از مغز من سرچشمه میگیرد . انگار با چشمِ مغزم می‌بینم ... با نیروی تمرکز فوق‌العاده ام بروی اشیا "

ضمنا کودا بوکس اظهار کرد که او علم تمرکز از اشیا را از یکی از پیشوایان مذهب هندو یا گرفته و برای تقویت این نیرو در خود به مدت دو  سال و نیم،  ساعتها می‌نشت و به صورت برادرش خیره می‌شد. او بعد از تمرینات سخت و مداوم ، پس از مدت ده سال سرانجام توانست به قدرت دیدن بدون چشم برسد! ( واقعاً پشتکار خوبی داشته ! ) .

 

** شما هم از همین امشب شروع کنید ! اگر ده سال بعد به چنین قدرتی نائل شدید، وقتی از تلویزیون با شما مصاحبه میکنن ، اسمی از وبلاگ دکتر سینوحه به عنوان مشوق خود در انجام این کار ببرید

 

پایان ....

 

کودا بوکس

 

جمعه ٢۳ بهمن ۱۳۸۳ساعت ٤:۳۱ ‎ب.ظ توسط دکتر سینوحه نظرات ()
تگ ها: