پیشگویان (7) / نوسترآداموس

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

خب با عرض پوزش به خاطر تاخیر یک و نیم هفته‌ایم برای آپدیت کردن وبلاگ که البته به علت امتحانات بود که به خیر گذشت. خب دوباره اومدم تا مرتبا آپ کنم.

 

-------------------------

 

در مورد نوستر آداموس قبلا در اینجا نوشته‌ام اما دیدم حیف است که بحثی از پیشگویان باشد و نام مشهورترین پیشگوی جهان را نبرم. البته این دفعه قصد دارم فقط در مورد پیشگویی‌های او صحبت کنم.

نکته ای که در اشعار میشل دو نوستر دام وجود دارد  این است که بسیاری از آنها جنبه ایهام دارند و به همین دلیل هر کس هر برداشتی که از آنها دارد بیان می‌کند.

به عنوان نمونه  نوستر آداموس در اشعارش اشاره به چهره‌ مردی می‌کند با صورتی تراشیده که سعی میکند در شرق دست به فتوحاتی بزند که براساس پیشگویی وی تا حدودی در کارش موفق می‌شود اما بعد از مدتی شکست خورده و نابود می‌شود. با این توصیفات شما چند چهره در تاریخ می‌یابید؟! بسیار زیاد ، مثلا ناپلئون و یا چارلز دوازدهم امپراطور سوئد و یا هیتلر ، البته گوبلز ( وزیر تبلیغات نازی‌ها) معتقد بود این توصیف مربوط به چرچیل است!!

و یا اینکه او در پیشگوی‌هایش از کشوری با نشان عقاب روی پرچم صحبت می‌کند. ممکن است منظورش یکی از کشورهای آمریکا، پروس، روسیه ، اتریش ، اسپانیا ، آلمان ، مکزیک ، آلبانی ، فنلاند که همه و همه در طول تاریخ بروی پرچم کشورشان تصاویری از عقاب داشته‌اند، باشد و یا اینکه او در مورد تصویر شیر روی پرچم صحبت کرده، که اتفاقا بسیاری از پیشگویی‌هایش هم در مورد این پرچم است، ممکن است منظور او انگلستان ، هلند ، سوئد و یا حتی ایران باشد!

در اینجا 2 تا از پیشگویی‌های معروف او را در قطعیت آنها تردیدی نیست را بیان می‌کنم.

اول مربوط به نحوه مرگ هانری دوم است . او در تابستان 1599 در یک دوئل با شوالیه اهل ولز به نام مونگومری توسط ضربه نیزه به کلاهخودش که منجر به کور شدن و مرگ او شد، به قتل رسید. نوستر آداموس پیشگویی کرده بود که پادشاه در یک دوئل در یک قفس طلائی ( کلاهخود او )  کور می‌شود.

 

The young lion will overcome the older one,

In a field of combat in single fight:

He will pierce his eyes in their golden cage;

Two wounds in one, then he dies a cruel death.

 

و دوم ،  پیشگویی بسیار جالب مرگ دوک مونمورانسی بود:

 

زنبق " دوفن " وارد " نانسی " می‌شود

و به حمایت امپراتور " الکتور " تا " فلاندر " می‌رود

برای " مونمورانسی " کبیر درآنجا زندانی بزرگ وجود دارد

جایی که او به آنجا فرستاده می‌شود تا به طرز غیرعادی مجازات گردد.

 

نوستر آداموس در این شعر 2 واقعه را پیشگویی کرده که نمی‌توان آن را یک تصادف معمولی دانست اما باید جای دو نیمه شعر را عوض کرد چون قسمت دوم پیشگویی‌های وی یکسال زودتر از اولی رخ داد.

در سال 1633 لویی هشتم ، که ملقب به دوفن بود ، به شهر نانسی حمله کرد و آنجا را اشغال نمود. روی پرچم لویی ، نشان گل زنبق بود. بعدا او با حمایت امپراطور الکتور تا فلاندر پیش  رفت و آنجا را نیز به تصرف خود درآورد.

در سال 1632 ، دوک دومونمورانسی علیه لویی شورش کرد اما این شورش سرکوب شد و لویی او را دستگیر کرد و به زندان تازه‌سازی در شهر تولوز فرستاد تا در زمان اجرای مجازات در آنجا بماند .

مجازات وی ، اعدام بود . اما در آن زمان او را باید در میان مردم گردن می‌زدند اما برای جلوگیر ی از شورش طرفدارنش او را در زندان ، مکان غیرعادی ،  گردن زدند. نکته عجیب تر اینکه که جلّادی که او را گردن زد ‌ کلرپن نام داشت که نوستر آداموس در پیشگویی از این واژه که به معنای " مکان استثنائی است " نام برده .

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد نوستراداموس می‌توانید به اینجا بروید. در این سایت می‌توانید تمام پیشگویی‌های او را به زبان انگلیسی و بیوگرافی و تفسیرهایی از پیشگویی‌هایش را بیابید.

 

 

پایان پیشگویان .. اما مطالب وبلاگ همچنان ادامه دارد....

 

/ 5 نظر / 52 بازدید
alireza

موفق باشي دكتر ، مخصوصا داخل درسهايت

بهنام

و اما دوست گرامی : نام وبلاگ خود را اگر در ميان لينک های بلاگ رولينگتان ، قرار دهيد : بهتر مطمئن می شويد که روزآمد شدن تان ثبت شده يا خير ... گاهی اين سيستم نياز به « پينگ » دستی دارد ... در چند دفعه ی اخير : به روز شدن تان به صورت خودکار ثبت نگرديده بود ... هميشه سرشار و شاد باشيد ... و در کنجکاوی ها و تدقيقی که در روی مسائل رمز آلود هستی داريد انجام می دهيد : پويا و موفق

بهنام

سلام بر دوست گرامی ام ... و ممنون از توجه تان و نيز سپاس بابت : معرفی منبع ...دیشب که هر کاری کردم : وبلاگ تان کامنت نمی گرفت ... الان هم که با مطلب جدیدی روبرو شدم :) همچنان اميد که روزی با نا و حوصله ای بيشتر داشتم : بهتر اظهار نظر کنم ... اما يک نکته برايم تقريبا مسجل شده و آن اينکه : افرادی که قدرت هايی ويژه دارند ، به محض معروف شدن و تحت تاثير جو و کرامت خواهی مردمان قرار گرفتن : معمولا بطور کل : از آنچه بوده اند و نيز می توانستند بشوند : تهی شده و به بيراهه می روند ... بگذريم ...از پیشگوئیهای نوستراداموس هنوز هم استفاده های گوناگونی در عرصه ی سیاست می برند ... کما اینکه آلمانیها ، قسمت مربوط به پیروزی خود را چاپ و بر روی شهر ها می ریختند و در پاسخ آن ، انگلیسیها قسمت های مربوط به شکست را چاپ کردند و پخش کردند ... مانند آنچه که در مورد ریختن برج های دوقلو در کتاب او آمده بود و حال هر کسی به نوعی دارد این را تفسیر می کند ...

پدر(نم نم)

درود...منو ياد ۸ سال پيش انداختی که با شور و شوق اون کتاب بزرگ پيش بينيهای نوستراداموس رو می خوندم و مو بر تنم سيخ می شد.....

هادی

از شما خواهش ميکنم متن کامل پيشگويی ايشان در مورد ايران را برای من بفرستيد