ایدز بیرحم است!

یادمه تو یکی از داستانهای کوتاه مارکز (فکر کنم اسمش بود " بی جی به من بوسه بده") نوشته بود که تو آمریکای لاتین روی دیوارها مینوشته اند " اگر از خدا نمیترسید، لااقل از سفلیس بترسید) ... واقعا جمله با مسمایی بود. اما الان شاید بشه گفت با کشف پنی سیلین این مشکل تا حد زیادی حل شده اما بیماری مهلکتری از اون اومده به نام ایدز که ملت رو بیچاره کرده!

ایدز بیماری که حتی فکرش منو به وحشت میندازه! اما نمیدونم برخلاف کشورهای خارجی که توشون تبلیغات گسترده ای بر علیه این بیماری شده متاسفانه تو ایران ما، مردم به جای آگاهی بیشتر، روز به روز پسرفت میکنن.

با توجه به اینکه عمده ترین راه انتقال بیماری تو جهان از طریق جنسی است، این راه به راحتی در ایران انکار میشه و بیشتر روی مسئله انتقال تزریقی بحث میشه و  همه سعی میکنن این مشکل رو حل کنن. اما هیچ کس از آلودگی از طریق جنسی صحبت نمیکنه. در حالی که شاید یکی از شایعترین راههای انتقال بخصوص در طبقه جوانان الان این روش باشه. البته من آماری در مورد ندارم اما این هشداری است که تمام کارشناسان دارن میدن. یک جمله معروف در مورد ایدز وجود داره که میگه ایدز مثل یک بمب ساعتی زیر پای ماست و هر لحظه ممکنه منفجر بشه!  اما اصلا به این بمب توجهی نداریم.

تو خبرها خوندم که میخوان خودپرداز کاندوم و سرنگ تو شهرها نصب کنن. واقعا این کار چه فایده ای داره وقتی فرهنگ سازی صورت نگیره! چرا وقتی یک پسر جوون میره تو داروخانه و میگه کاندوم میخوام همه برمیگردن بهش نگاه میکنن انگار میخواد آدم بکشه! ( حالا دقیقا این اتفاق برای منم افتاد.. یک روز رفتم امتحانی یک دونشو بگیرم و ببینم چه شکلی که وقتی به بقیه توصیه میکنم حداقل بفهمم چه شکلی است یا نه! وقتی به مرد داروخانه دار گفتم کاندوم میخوان دو تا خانم و یک آقایی که پسر کوچکشم باهاش بود یک طوری به من نگاه کردن انگار میخوام چیکار بکنم. تازه مرده دست پسرش رو هم کشید و برد اونطرف.. ) . یا یکی تعریف میکرد که در یک مرکز مشاوره بوده و یک دانشجو که شریک های جنسی متعدد داشته برای مشاوره اومده بود. میگه بهش گفتم که تو که از کاندوم استفاده نمیکنی چطور مطمئنی که طرفت ایدز داره یانه؟! اونم با کمال خونسردی گفته که " ازش می پرسم که تو ایدز داری یا نه! اگه گفت نداره که سالمه)

این از قشر دانشجوی ما. دیگه از بقیه چه انتظاری است؟! اصلا برای مردم ایدز تعریف نشده. خیال میکنن یک چیزی مثل سوزاک و سفلیس است که البته همونا رو هم نمی دونن درست چی هست؟!

شاید بعد از این همه گفت و گفتن نکته اصلی  اینه که خب حالا چیکار کنیم.. من نمیگم که های ملت! بیان و دیگه از امروز توبه کنین و دیگه دنبال کارهای + 18 نرین. اما لااقل همیشه تو  کیف پولتون یا تو جیبتون یک کاندوم باشه! شاید یک روزی افسوسشو بخورین که دیگه خیلی دیر شده!

/ 18 نظر / 39 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Amin k

حالا واقعا امتحانی می‌خواستی بخری کلک؟[خنده] ولی من به دوستام روز تولدشون علاوه بر کادو کاندوم هم می‌دم! مدلای مختلف[نیشخند] راحت هم می‌خرم... کلیدشم اعتماد به نفسه... اکثرا با ترس و لرز می رن بخرن... من تازه سر و مدل و ... هم بحث می کنم [خنده] که کادوم تک باشه...[چشمک]

دکتر س

وقتی توزیع سرنگ و کاندوم عمومیت پیدا کنه فرهنگ هم درست می شه.

مهسا

راجع به ایدز باید بگم از حق نگذریم راجع به این موضوع خیلی تو تلویزیون بحث شده حداقلش که خودم برنامه های این چنینی زیاد دیدم کم لطفی نکنید پس تا اونجایی هم که من اطلاع دارم و تو محل کارم میبینم اکثر ایدزی ها معتاد هستند کسی هم که با همچین تبلیغاتی هنوز ندونه یکی از راههای سرایت این بیماری تماس جنسیه پس همون بهتر که مبتلا بشه اصلا چه معنی داره طرف با کسی غیر از شریک زندگیش رابطه داشته باشه دیگه حقیقتا حقشه[چشمک]

irteaching 98

سلام دوست عزيز وبلاگ بسیار خواندنی و مطبوعی دارید.مطالبتون هم بسیار فراگیر ونکته سنج نوشته شده اند.ممنون.(واقعا خسته نباشید) من یک وبلاگ علمی آموزشی دارم .در این وبلاگ سعی شده راهکارهای علمی حل مشكلات دانش آموزان ودانشجويان از بهترین کارشناسان دنیا ارائه شود(ان شا الله).باری به هر جهت خوشحال میشوم اگر بتونیم تبادل لینکی داشته باشیم.آدرس ما: http://irteaching.persianblog.ir اگر مایل بودید من رو بانام دانش آموزان ودانشجویان حتما بخوانند لینک کنید.وبیایید در وبلاگ ما وبگید تا لینکتون رو با چه اسمی درج کنم.(منتظر كليكهاي زيباتون هستم) موفق وسربلند باشید. مدیریت IR TEACHING 98

لالل

اینا همش دروغه

لالل

اینا همش دروغه

لالل

اینا همش دروغه

لالل

اینا همش دروغه حقیقت چیز دیگر است؟؟؟

لالل

اینا همش دروغه حقیقت چیز دیگر است؟؟؟

صمد

سلام يك مقدار صحبت كردن در مورد مسايل جنسي باعث ميشود آدم خجالت بكشد مخصوصا جلوي ديگران كه غريبه هستند. ولي در غرب بخاطر فرهنگ ولنگ و بازي كه دارند خوب مشكلاتشان از يك طرف بخاطر صحبت راجع به اين مسايل كمتر است از يك طرف همان واز و ولنگ بودن رسانه و ... احتمالا آمار ايدز را در آنجا بالا برده است. برا ي مثال فرهنگ ژاپني ها باعث شده وضع خيلي بهتري در جهان داشته باشند.