نيم انسان - نيم حيوان

عشق حسین سرشتمه           نقاب روی زشـتمه<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 تــمــام عـالـم بــدونــن           کرب و بلا بهشتمه

 

*******************************************************

 

سلام

مطلب این دفعه اختصاص داره به سوال یکی از دوستان که در مورده مردی که نیمی از بدنش تمساح است و در سواحل بریتانیا زندگی می‌کند. البته من در مورد این خبر چیزی نشنیده‌ام و آرشیوهای اطلاعاتیم را هم که جستجو کردم موردی این چنینی گزارش نشده بود. اما گفتم در وبلاگ در مورد این چنین مواردی صحبت کنم.

سابقه انسانهایی که بخشی از بدنشان شبیه یکی از حیوانات است به زمانهای دور برمی‌گردد. قدیمیترین این موارد هم همان مجسمه ابوالهول است که زنی است که نیمه تحتانی بدن او شیر است. و یا نگهبانان سر در تخت جمشید که مردانی هستند با بدن شیر و دو بال که به محافظت از کاخ می‌پردازند. اما  به طور کل اینگونه موارد ریشه در افسانه‌ها و تخیلات مردم گذشته و حال دارد. این پیکره‌ها نشانه قدرت مافوق بشری بوده که انسان همواره آرزویش را داشته. او با ترکیب کردن خصوصیات حیوانات مختلف سعی در قوی کردن خویش داشته است. چنگال پلنگ ، بال عقاب ، بدن شیر ، شاخ قوچ  و ... همه و همه نشان دهنده این میل درونی بوده است.

در زمان حال هم به لطف!! کامپیوتر و پیشرفت علم مونتاژ از این موارد بسیار زیاد گزارش می‌شود. نمونه آخرش هم تو همین ایران خودمون ، در شهر مشهد بود که می‌گفتن دختر سر مسائل عشقی و دعوا با پدرش به قرآن و دیگر مقدسات توهین کرده و بدنش از نیمه به پایین تبدیل به عقرب شده و پدر و نامزدش رو نیش زده و بعد هم در بیمارستان ویژه بستری شده.بعد هم از اون عکسی گرفته بودند که اتفاقا من هم اون عکس رو دیدم . جالب اینکه، این مسئله مدتی تیتر رسانه‌های خبری هم شده بود. بعدا کاشف به عمل اومد که یک عکاس با کمی کار با کامپیوتر یک چنین عکسی و شایعه‌ای رو درست کرده و مردم رو سرکار گذاشته . الانم که دارم این مطلب رو می‌نویسم تا بفرستم روی وبلاگ یاد یک جمله معروف افتادم که قبلا هم اینجا نوشته بودمش اما گفتن دوبارش خالی از لطف نیست!!

 

((  همه مردم را می‌توان برای مدتی گول زد. بعضی از مردم را می‌توان برای تمام عمو گول زد. اما همه مردم را نمی‌توان  برای همه عمر گول زد ))

 

/ 4 نظر / 29 بازدید
mr_esmaily

جالب بود.موفق باشيد.

samik

سلام... افسانه های يونانی رو يادت رفت بگی... توی اون افسانه ها يه سری موجودات بودن که ۴ تا پا داشتن و بالا تنه ی انسان داشتن... نصف اسب نصف انسان و از اين صحبتا... ولی جالب بود... من نميدونستم توی ايران هم بوده اين افسانه ها...

مهتاب

خيلي جالب بود خواهش ميكنم باز از اين جور مطالب بگين