تعطيلات

کارآموزی بهداشت بعد از یک هفته مداوم رفتن به مرکزی بهداشتی در فقیرترین محلات شهر طیوه بالاخره تموم شد. نکته جالبش این بود که ما یکشنبه که امتحان داشتیم روز شنبه تا ساعت 12 اونجا بودیم. این مدت واقعا مفید بود. حداقل 10 – 12 تا تزریق واکسن داشتیم و 2-3 تا زن حامله و تا دلتون بخواد بررسی قد و وزن کودکان و زنان.

تو این دوره یک نکته رو رو هم متوجه شدیم که متاسفانه تو این خانه‌های بهداشت، 2 برابر وقتی که صرف بررسی مادر و کودک میشه، برای پر کردن کاغذهای الکی هدر میره. حالا جالبه که موقعی که ما رفتیم برنامه هم کمی تغییر کرده بود و مجبور بودیم برای هر مادر و کودک 2 تا فرم بکنیم!  همشون هم الکی که مثلا کودک مادرشو میشناسه و یا با توپ میتونه بازی کنه و یا اینکه ما باید به مادری که 3 تا بچه رو شیر داده یا بدیم که چطور بچشو صحیح شیر بده! از این اباطیل ... اونم برای یکی دوتا قرص LD یا قطره آهن ( تازه این موقعی جالب میشه که بحث نامحرم بودن آقایون هم به این معرکه اضافه بشه)

///

امتحانات هم تمام شد و نمرات اکثرشون رو هم دادن (البته ما یک پاتولوژی عملی هم داریم که فردا امتحانشه)  و تو خونه نشستیم و در و دیوار رو داریم دید میزنیم!

تا وقتی که امتحان داشتیم میگفتیم کی بشه که دیگه این درسها رو نخونیم و راحت باشیم. اما حالا که همه چیز راحت شده و دو روز نشستیم توی خونه! زندگی شده تکراری

دلم لک زده واسه یک مسافرت توپ! حالا به هر جایی حتی جهنم. اما متاسفانه امسال هم فکر نکنم بتونم جایی برم و این قفس 7 ساله رو بشکنم! البته باکی نیست . سعی میکنم در همین جا که هستم، خوش بگذرونم

 

امیدوارم به شما هم هر جا هستین خوش بگذره

/ 14 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فريبرز

سلام.استاژري ٬ آره؟ مثل خودم.

طناز

دکتر جون سلام اول از همه ممنون که سر می زنی! بعدشم اينکه خوشحالم که امتحانات هم تموم شد! ديگه اينکه اميدوارم ايام به خوبی و خوشی بگذره! قدر اين روزا رو بدون! يه روزی ممکنه آرزو کنی که اين روزا برگرده.

مجید

ببينم واقعا به شما گفتن برين به زن ها شيردادن ياد بدين ؟اونم تو روستا و با این آداب واخلاق تعصبی خشک ؟ عکس العمل اونا چی بود ؟ راستی آپ هم کردم .

ستاره

سلام به من هم سر بزن حالا هم که تعطيل شدی حسابی وقت داری! آره منم همينطورم وقتی که امتحان دارم ميگم کی تمونم ميشه وقتی هم که تموم ميشه باز يه جور ديگه غزا ميگيرم ولی خب کوه به دانشگاه ما نزديکه اينقدر اين چند وقته کوهنوردی با بچه ها کرديم که فکر کنم بعد از پايان درسمون اگر به اون ۸ هزارتای ديگه اظافه شديم باکی نداريم ميريم در عوضش هی قله فتح ميکنيم

حسين

فکر کنم وقتشه که سری به بخش قالب های پرشين بلاگ بزنی تا يه قالب مناسب برای وبلاگت انتخاب کنی. موفق باشيه

ندا

سلام جناب دکتر سينوحه! خوب هستين؟ من اولين باره که وبلاگتون رو می خونم. خيلی اتفاقی پيداش کردم و خوشحالم از اين اتفاق! خوش به حالتون که امتحاناتتون تموم شد. راستی شما چطوری کارآموزی و پاتو رو با هم دارين؟

سينوس کاروتيد

سلام دکتر جون.آپيدم

Panda

حالا بخش زنان که بری اوضا از اينم جالب تر ميشه...!!! زندگی يعنی تلاش کردن... حتی واسه استراحت کردن هم بايد تلاش کنی وگرنه همه چی تکراری و خسته کننده ميشه...!!! والا اين قفسه ۷ ساله ما رو هم اسير کرده فکر کن توی شهريور آدم بخش عفونی باشه...!!!

هستی

ره دراز است...خدا رو شکر کن همين چند روز تعطيلی رو داری حد اقل!

پدر(نم نم)

با هستی موافقم....همين‌قدرش رو هم حال کن...