ارتباطات تله پاتيک

سلامی دوباره<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

امیدوارم در این مدتی که نبودم اوقات به کام شما باشد. شرمنده که یکم سرعت آپدیت کردنم پایین رفته. (( درسهایم نخوانده ماند تمام *** چه کنم در چراغ روغن نیست )). خب این روزا یکم موضوع کم آوردم ! البته موضوع خیلی زیاده اما اینکه بتونم اونا رو دسته بندی کنم و براشون مطلب جمع کنم ، یکم حسش نیست ! اما خوب من دوباره مینویسم !

 

بحث امروز در پی پدیده معروف تله پاتی ایا ارتباط افکار از راه دور است. این موضوع سالها مورد بحث دانشمندان بوده و هنوز هم در مورد اون بحث و جدل زیاده . در این که تله پاتی واقعا وجود داره که شکی نیست ! راستی ببخشید اول یادم رفت تله پاتی رو تعریف کنم! تله پاتی در واقع ایجاد یک فکر و یا اندیشه در دو یا چند فرد ( اکثر دو نفر ) که همزمان با هم و یا با فاصله خیلی کوتاه اتفاق میفتد! ارتباط تله پاتیک معمولا بدون اینکه فرد اراده کند اتفاق میافتد و شخص هم  از قبل نمیداند این حادثه در شرف وقوع است. ازمایشات زیادی برای قانونمند کردن و هدف مند کردن تله پاتی انجام شده اما به نتیجه قابل توجهی نرسیده است . معمولا این ازمایشات نیز بدین صورت است که افراد داوطلب را در اتاق های جدا مینشانند و از یک گروه درخواست میکنند که تصویری را نگاه و یا در ذهن خود مجسم کنند و از گروه دوم میخواهند که در همان لحظه چیزی که به ذهنشان متبادر میشود را بروی کاغذ یادداشت کنند. نتایج این آزمایشات بسیار ضعیف بود ! حداکثر 3 مورد درست از 10 مورد آن هم در بهترین حالت ممکن! این آزمایشات در دوران جنگ سرد بسیار رواج داشت ! زیرا ارتش دو گروه رقیب میخواست با این روش با زیردریایی که در هزاران کیلومتر دورتر بودند ارتباط برقرار کنند اما عملا این ایده موفقیت آمیز نبود!! اما در بعضی افراد هم ممکن است شانس این روش بالا باشد! نمونه بارز ان در دوقولو ها همسان است که بعضا ارتباط تله پاتیکی بسیار قوی با هم پیدا میکنند. و یا اینکه شما باید یک فرد از لحاظ عاطفی بسیار نزدیک باشید ( این مورد برای خودم اتفاق افتاده و در ان زمان حجم ارتباطات تله پاتیکم بین ما به 10 مورد در ماه میرسید که البته در ماههای متفاوت متغیر بود! و با این که سعی کردیم هیچ گاه موفق نشدیم ان را به صورت کنترل شده در بیاریم ) همونطور که که گفتم بسیاری از افارد این مورد رو تجربه کرن اما هیچ وقت نتونستن اونو کنترل کنن. البته بعضی از متخصصان برای ارتباطات راه دور یک سری پیش شرط هایی رو میذارن که با اون این ارتباط ممکنه قانونمند بشه که انشاالله در آپدیت بعدی در مورد آن صحبت میکنم!

تا بعد ...

 

/ 9 نظر / 25 بازدید
پدر(نم نم)

معلومه که منظور من خود تله پاتی بوده...چون اگه تو بحرش بريم می بينيم که چيز وحشتناکيه....و نقاط منفی اون بيشتر از مثبتش هست در کل...و اما آقای دکتر واقعا اون وبلاگی که لينکش رو تو وبلاگم دادم رو خوندی؟

خانم كوچولو

دکتر سينوحه فعلا بی خيال تله پاتی به وبلاگ من سر بزنيد و نظرتونو بگيد ولی ای کاش منم ميتونستم تله پاتی کنم.

pooneh

چه فدر عصبی هستی / جوابت رو توی وبلاگم داده ام

جلال

سلام دکتر جان بالاخره نوشتی و این نویدی تازه و خوب است برای تمام دوستان . تله پاتی براستی دنیائی دارد که نیاز به معرفی و شناخت ان است . امیدوارم موفق باشید