غمخوار

 ** این دوهفته که نبودم واقعا هفته های پرکاری رو پشت سر گذاشتم.. بخش اطفال فقط کیس جالب ریخته بود.. این مدت همه چی داشتیم از  منونوکلئوز عفونی تا سیاه سرفه و مننژیت و میلومننگوسل و سرخجه و کاوازاکی و  و و و که همش هم اکثرا رو تختهای من خوابیده بود.. چون تو تقسیم بندی از شانس ما اتاق ایزوله به من افتاد (البته خودم تقسیم بندی کرده بودم.. گفتم معمولا ایزوله مریض نداره که راحت باشم .. دیدم به ما استراحت نیومده) اما از دیروز شیفتمون عوض شد و رفتیم تو درمانگاه که فعلا وضعیت بهتر شده!
** در حین جستجوی اینترنتی به یک سایتی برخوردم که گفتم بد نیست اینجا بزارمش. این سایتCase Study مختلفی در مورد تمام بیماری های داره.. ضمنا کسایی که به اینترنت پر سرعت دسترسی دارن میتونن از گرند راندهای دانشگاه های مختلف آمریکا که روی این سایت قرار داده شده استفاده کنن!
** یکی از استادها قدیمی چند روز پیش نکته جالبی رو اشاره کرد و اونم اینه که " تو این جامعه پزشک غمخوار همه است، اما کسی غمخوار پزشک نیست" دیدم حرفش خیلی درسته!
** خیلی لذت بخشه که ببینی بعد از یک عملیات احیا و ماساژ قلبی (CPR) فرد از مرگ بر میگرده!
** واقعا ادم تو اخلاق پزشکی میمونه!! چند روز پیش یک مورد از کنژکتیویت گنوککی (التهاب چشم بر اثر سوزاک مادر در نوزاد) داشتیم که کشت ترشحات مادر هم مثبت بود.. بحث شدیدی در گرفت که بالاخره ایا باید به مادر و شوهرش این رو گفت یا هر دو تاشون رو بدون سر و صدا درمان کرد... با اینکه اگه می گفتیم ممکن بود یک زندگی از بین بره اما از طرفی باید حقیقت رو با بیمار در میان گذاشت و بحث های دیگر.. نتیجش این شد که تصمیم گیری رو به عهده اتند محترم بزاریم که بالاخره نفهمیدیم چی شد؟ گفت بهش یا نگفت ..( اما فکر کنم گفت)
/ 13 نظر / 44 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گل پسر

سلام بر سینوهه جان عزیز. کم پیدا تشریف دارید! می خواستم بگم: وبلاگ بیچاره ی ما هک گردید![گریه] بیا یه سر بزن ببین می تونی یه کاری کنی؟

صبا

سلام من چند روز پیش با یه آقای دکتری در مورد اینکه حق پزشکا ضایع می شه کلی بحث کردم و نهعایتا قانع شدم که جدی جدی حق اونا داره ضایع می شه ... منم بخش مسمومین نیستم یعنی الآن عملا بخشی در کار نیست فقط یه روز به هر بخشی یه سرکی می کشیم و نهایتا جسته گریخته یه چیزایی بهمون می گن . من با دکتر افشاری یه طرح برداشتم که مثل اینکه از بخت بد قسمته هفته ای چند روز به بخش مسمومین سر بزنم . ولی موافقم اگه حواست باشه که یه هو یه حرفی نزنی که دکتر بهش بر بخوره ادم خیلی خوبیه. بخش اطفالم ما که سمیو شو می شنویم جیگرمون کباب می شه دیگه چه برسه به اینکه ببینیمش..[ناراحت]

ساراناز

نمی دونم چرا همه میگن این هفته سخت بود [ناراحت]

آهوی محتضر

من نمی دونم با وجود اینکه می گن سخته و اینا، اما هنوز شیفته ی طب اطفالم! پارسالم که واسه یه کار تحقیقاتی رفته بودم بیمارستان مفید جای اینکه بخوره تو ذوقم، بیشتر کیف کردم! چند هفته پیش برای شرح حال گیری رفته بودیم بیمارستان طالقانی... کد 99 اعلام شد! من یاد وبلاگ شما افتادم و کلی درباره ی کد های محتلف واسه بچه ها تعریف کردم![نیشخند]

آهوی محتضر

از این موارد اخلاق پزشکی هم تازگیا اینقدر سر کلاس اخلاق می گن که دیگه توش موندیم! ولی باید گفت دیگه؟

شملک

خیلی سخته ها تصمیم گفتن یا نگفتن