آشفته بازار

خب ایام تعطیلات است و موقع علّافی به تمام معنا!!   هر چند که دیروز برای خالی نیودن عریضه رفتم چند کتاب از این خلاصه ها (کلیه، گوارش، خون) رو گرفتم تا برای ترم بعد مجهز برم سراغ اساتید.

همونجا یک نکته نظرم رو جلب کرد که بعضی ها دیدن شاید این جماعت دانشجویان پزشکی ، یک پول و پله ای دارن که دست به کار شدن و شروع کردن برای امتحان پره انترنی و تخصص (دستیاری) انواع کتاب‌ها خلاصه چاپ کردن . اونهم با چه قیمتهایی!! بیا و ببین.

مثلا من خودم یک کتاب از دن بروان خریدم ( دژ دیجیتالی) این کتاب 460 صفحه است با چند صفحه چاپ رنگی و روی کاغذ مرغوب به قیمت تومان 4500  (چاپ امسال) بعد باید برم یک کتاب خلاصه مثلا گوارش رو با حدود 200 صفحه و چاپ بی کیفیت و تیراژ 2000 بخرم 5000 تومن!

بعدشم به فروشنده میگم چرا این قدر بین اینها اینقدر تفاوته! به من میگه: چون اون رمّان رو هر ننه قمری ممکنه نوشته باشه! اما اینها رو یک پزشک وقت گذاشته و خلاصه کرده. اینم از جوابشون!

/////

امروز یک فیلم شبکه  1 پخش کرد فکر کنم به نام  ( دختر صحرا) . فیلم یک فیلم تلویزیونی بود که جدیداً ساخته شده بود اما حال و هوای زمان قبل از انقلاب رو داشت! حالا من به محتواش کاری ندارم اما یک نکته توش جالب بود که آمبولانسهای اون زمان همه از نوع بنزهای ون مدل 1995 به این ور بودن و در یک صحنه فیلم هم یک ماتیز از کنار آمبولانس رد میشه.

خب من نمیدونم وقتی بودجه کمه، مگه مجبوری فیلم بسازین که الکی 80 دقیقه وقت مردم رو بگیرین! حالا من نمیدونم اون کارگردان چطور متوجه این طور اشتباه های فاحش نشده که من بیننده با یک ربع دیدن این فیلم متوجهشون شدم!  ببین چطور با شعور مردم بازی میکنن!!

//

خب امروز مثل اینکه یکم زیاد انتقادی شد. موفق باشین

/ 12 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ستاره

سلام از اينکه به وبلاگم سر زدی خوشحال شدم در مورد کتابهای پزشکی هم باهات کاملن موافقم هميشه جزء گرونترين کتابها هستند مثلن خواهر من که الکترونيک ميخونه کتابهاش از مال من خيلی ارزونتره و آخر ماه کلی برای خودش پس انداز ميکنه و ميره لباس و..... ميخره من بيچاره دو برابر اون هم کار ميکنم هم از وقتی دانشجو شدم کلی ژنده پوش شدم هر چی در می يارم همه اش فقط پول کتاب ميشه در مورد فيلم های ايرانی هم اصلن نگاه نمی کنم همون نرگس رو هم ديگه نمی بينم به شعور آدم توهين ميشه با اين فيلمهای آپزیپوی صدا و سيما

هستی

مرسی از اينکه اومدين پيشم و يه کوچولو تعريف کردين اميدوارم مطالبمو دوست داشته باشين

نگارنده

سلاممن الان هيچی نفهميدم فقط اون ننه قمر رو فهميدمواقعا که تو تعطيلات هم ميری سراغ درس؟!

نگارنده

آپم راستی!در مورد سریال ها و فیلم های تلویزیونی که دیگه نمیدونیم چی بگیم!!!!

طناز

سلام خسته نباشيد. من فکر می کردم فقط خودمم که هی غرغر می کنم اما می بينم نه!! ای ول! درباره فشار کار؛ چرا برای خانوما ۲ برابره؟ درباره جواب و تیپا و اين حرفا هم؛ اگه بخوام رو راست باشم؛ گاهی ناخواسته زبونم قفل می شه و فقط از درون حرص می خورم ولی خوب هميشه که در رو يه پاشنه که نمی چرخه!!! گاهی هم جواب می دم هم تیپا می زنم!!! اما معمولاْ چون خودم رو در جد جواب دادن به خيليها نمی بينم(شخصيتم اجازه نمی ده!!!) ساکت می گذرم!

هدی

والا اين تلويزيون ما که بيت المال مفت گير آورده!شاهکارهايی از جمله سريال نرگس هم گواه اين مدعاست!! تعطيلات خوش بگذره(البته کم کم رو به پايانه!)

جلال

سلام دکتر عزیز : امیدوارم حال خودت و خانواده خوب باشد و در این ایام جشن ولادت اقا به همه خانواده خوش بگذرد . شرمنده اگر دیر خدمت میرسم – کمی کسالت دارم و هنوز اماده اماده نیستم .. اما میتوانم هر هفته حداقل یک مطلب را در وبلاک بگذارم . اما در مورد مطلب شما و در قسمت دوم ...: بالاخره سینما و سریالهای تلوزیونی ما همیشه اینگونه مشگلات را دارد - بخصوص اگر خود سیما اسپانسر یک فیلم نباشد - باور کن بسیاری از کارگردانهای ما دارند ایثار می کنند - چون تمام این کشور فقط یک شهرک سینمایی دارد که برای شرایط خاص خود را دارد . البته دوستمان هدی نظرشان را گفتند - ولی انگونه که من خبر دارم ایران یکی از بهترین پخش کننده فیلمهای جهان میباشد . در همین تابستان چندین فیلم پخش شد که از محصولات جدید هالیود بود . وقتی از ماهواره فیلمهای تلوزیون همسایگان و بخصوص حاشیه خلیج فارس را می بینیم .. انگاه اگر منصف باشیم قبول می کنیم سیما خیلی جلوتر است . در مورد سریال نرگس واقعا" تعجب کردم - چون بستگان من تمامشان ماهواره دارند اما این سریال را از دست نمیدهند مردم کوچه وبازار هم همین را میگویند البته نه اینکه ضعفی نیست

جلال

اما به نظر من انصاف بهترین نعمت خداوند است . البته اگر حب و بغض را کنار بگذاریم بسیاری از هنرمندان خارج از کشور هم میتوانند در این موارد سهیم باشند . ما هنوز هم میتوانیم سریالی در سطح دای جان ناپلئون بسازیم ... در هر صورت از شما و دوستمان هدی هم ممنون - امیدوارم از من دلخور نشوند

مجید

از کتابهای پزشکی و قيمتشون نگو که اعصاب آدم از اين خرتوخری داغون می شه آپم راستی .