پیشگویان (5) / جین دیکسون

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

شرمنده از این که دیر به دیر آپ می‌کنم! همونطوری که می‌دونید ایام امتحانات است و ملت گرفتار!!!  دوتا امتحان سنگین فیزیولوژی 2 و ایمونولوژی رو دادم و خیالم راحت شد.. امیدوارم همه در تمامی امتحانات زندگیشان موفق باشند

 

----------

یکی از پیشگویان معروف آمریکا، که ممکن است اسمش را شنیده باشید ‌، خانم جین دیکسون Jeane Dixon   است . او که اهل واشنگتن بود پیشگویی‌های زیادی را انجام داده است که معروف‌ترین آنها مرگ پرزیدنت کندی بود. در چاپ سال 1956 یکی از ضمائم مجله Sunday به نام Parade ، او پیشگویی کرد که در سال 1960 یکی از کاندیداهای حزب دمکرات به پیروزی می‌رسد، ام قبل از اینکه دوران ریاست جمهوریش به پایان برسد برکنار خواهد شد و یا او را به قتل می‌رسانند.

به هر حال قبل از انتخابات آن سال ، خانم دیکسون پیشگویی کرد که ریچارد نیکسون ‌، نماینده حزب جمهوریخواه ، بنده این دوره انتخابات خواهد بود . پس از خوانده آرا و اعلام نتیجه که خبر از پیروزی دمکرات ها می‌داد. او اعلام کرد پیشگویی است و ریچارد نیکسون برنده واقعی انتخاب بوده اما آنها با تقلب در آرا رقیب او را برنده اعلام کرده‌اند!!

از زمان به قدرت رسیدن کندی ، خانم دیکسون دیگر اشاره‌ای به پیشگوییش نکرد . اما در مهمانی خصوصی که در هتل Mayflower برپا شد بار دیگر به دوستانش گفت دلش می‌خواه این موضوع را شخصا با رئیس‌جمهور در میان بگذارد.

روزی که کندی رد دالاس هدف اصابت گلوله اوزوالد قرار گرفت ( کما اینکه مرگ کندی هنوز در هاله‌ای از ابهامات است و این امر میطلبد که پستی از این وبلاگ را به چگونگی مرگ او اختصاص دهم ) دیکسون همراه با دوستش در یک رستوران مشغول صرف نهار بود که ناگهان بلند شد و گفت: آه... اتفاق بدی برای پرزیدنت افتاد !!

 

اما به طور کلی، بیشتر پیشگویی‌هایی که به واقعیت پیوسته ، در محافل خصوص و جمع دوستان درجه یک ، توسط پیشگویان بیان شده است. پیشگویی‌هایی که بیان آنها در محافل عمومی و یا درج آنها در مجلات و روزنامه‌ها ، می‌توانست باعث برهم ریختن نظم عمومی شود. البته نباید نادیده گرفت که بارها پیش اومده ناشری برای فروش بیشتر کتابش و یا مجله‌اش که مقالاتی را در مورد پیشگویی منتشر میکند، و یا مردمی که دوست دارند نامشان بر سر زبانها بیفتد ، ادعا منی‌کنند وقوع حادثه‌ای را از قبل از دهان پیشگویی‌ شنیده بودند.

پیشگویی‌هایی شده که به وقوع پیوسته است، اما بسیاری از مردم ساده‌لوح نیز ، آنچه را که می‌شوند ، آنطور که دلشان خواست تعبیر می‌کنند، بدون آنکه واقعیت را ببینند و در واقع بخش اعظم شهرت پیشگویان به آن چیزی نیست که می‌گویند، بلکه به چیزی است که عامه مردم از حرف‌های آنها برداشت می‌کنند.

 

بعضی از پیشگویی‌های این فرد را در زیر فهرست‌وار می‌آورم

 

پیشگویی‌های نادرست

پیشگویی‌های درست

  • جنگ جهانی دوم در 1958 شروع می‌شود از چین
  • Walter Reuther در 1964 رئیس جمهور می‌شود
  • روسیه اولین فضانورد را به کره ماه می‌فرستد
  • بوش ( پدر ) در 1992 رئیس جمهور می‌شود
  •  

  • چین کمونیستی می‌شود
  • ریچارد نیکسون روزی رئیس جمهور می‌شود
  • ترور پرزیدنت کندی
  • رابرت کندی در هتلش با گلوله از پا در می‌آید
  • زنی که  از آن به عنوان چرچیل جدید برای انگلستان یاد می‌کرد ( مارگارت تاچر )

 

جین دیکسون

/ 4 نظر / 243 بازدید
mr_esmaily

سلام تبريک ميگم . خ.شحالم دوباره شروع به نوشتن کردين.

بهنام

سلام و عرض ادب ... همچنان پی گير مطالب تون هستم ... و اگر منابع را دقيق تر ذکر کنيد فکر می کنم جات برای تحقيقی بهتر فراهم باشد ... شاد و سلامت و سرشار باشيد

بهنام

ويرايش : جا برای تحقيقی بهتر ...

پدر(نم نم)

بهت پيشنهاد می کنم کتاب پيشگوييهای نوستراداموس تا سال ۳۰۰۰ ميلادی رو بخونی...برات بايد جالب باشه....من که موهای تنم سيخ می شه با خوندنش...بوس و بای!